صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

تزریق فیلر بینی | اصلاح فرم بینی | هزینه+ماندگاری+مراحل

تزریق فیلر بینی
فیلر بینی در اسلام‌شهر

مقدمه:

در پزشکی زیبایی امروز، تزریق فیلر بینی به‌عنوان یکی از روش‌های محبوب برای بهبود ظاهر بینی بدون نیاز به هیچ‌گونه عمل جراحی شناخته شده است. اسلام‌شهر به‌عنوان شهری در نزدیکی پایتخت ایران به دلیل داشتن پزشکان باتجربه‌ای همچون دکتر میعاد مهدوی به‌عنوان یکی از مراکز مهم این خدمات پزشکی در استان تهران مبدل شده است. تزریق فیلر بینی که گاهی اوقات آن را به‌عنوان رینوپلاستی غیرجراحی نیز می‌شناسند، روشی خواهد بود که به کمک آن می‌توان نسبت به اصلاح فرم بینی اقدام نمود و بدشکلی‌های آن را جبران کرد.

در کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که با استفاده از آخرین تکنیک‌ها و محصولات با کیفیت، تجربه ایمن و رضایت‌بخش را داشته باشند. همچنین دکتر میعاد مهدوی باتوجه‌به شرایط هر یک از مراجعه‌کنندگان محترم می‌توانند برنامه درمانی خاصی را اجرا کنند. با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله شما را با تمامی نکات مهم درباره فیلر بینی و مدت ماندگاری فیلر بینی آشنا خواهیم کرد.

فهرست مطالب

تزریق فیلر بینی چیست؟

فیلر بینی به‌عنوان یک روش زیبایی غیرتهاجمی شناخته می‌شود که قادر است تا در ازبین‌بردن چروک‌های روی بینی مؤثر باشد. ماده تشکیل‌دهنده فیلرهای مورد استفاده برای تزریق در ناحیه بینی معمولاً از هیالورونیک اسید است که به طور موقت می‌توانند باعث افزایش حجم و پر کردن فضاهای خالی زیر پوست شوند. نتیجه این کار، از بین رفتن یا کاهش چین و چروک‌های ناحیه بینی خواهد شد. این روش قاعدتاً نتایج خود را به‌سرعت می‌تواند نشان دهد و در صورت عدم رضایت می‌توانید منتظر از بین رفتن اثرات آن در طول چند ماه آینده باشید.

البته تکمیل دوره‌های تزریق فیلر بینی توسط پزشکان متخصص و با تجربه شرط مهمی در موفقیت روند درمانی شما خواهد بود. ازاین‌رو در پاسخ به این سؤال که آیا فیلر بینی چروک را از بین می‌برد، باید بگوییم که بستگی به تجربه پزشک متخصص زیبایی که این کار را برای شما انجام می‌دهد، نیز خواهد داشت. در این صورت می‌توانیم بگوییم که تزریق فیلر دماغ می‌تواند چین‌وچروک‌ها را از بین ببرد و به‌عنوان یک روش درمانی ایمن برای این کار شناخته می‌شود.

فیلر بینی
فیلر بینی اسلام‌شهر

آیا فیلر بینی چروک را از بین می‌برد؟

حال در اولین بخش می‌خواهیم به پاسخ این سؤال بپردازیم که تزریق فیلر بینی چیست. تزریق فیلر دماغ به‌عنوان یکی از روش‌های نوین در زمینه پزشکی زیبایی شناخته می‌شود که در راستای اصلاح بدشکلی‌های بینی بدون نیاز به هیچ‌گونه عمل جراحی صورت می‌گیرد. این روش به کمک ژل‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید انجام می‌شود که می‌تواند حجم مورد نیاز بافت پوست را در محل‌های تزریق ایجاد کند. از این روش درمانی می‌توان برای صاف‌کردن ناهمواری‌های روی بینی، پر کردن فرورفتگی‌ها و یا تغییر شکل نوک بینی استفاده کرد.

ازآنجایی‌که تزریق فیلر بینی استخوانی به‌عنوان یک روش غیرتهاجمی شناخته می‌شود، بیماران باید انتظار دوره نقاهت کوتاه‌تری را داشته باشند و قادر هستند تا به‌سرعت به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند. همچنین ازآنجایی‌که تزریق فیلر در ناحیه بینی قابل‌بازگشت است، بیماران قبل از انجام این تکنیک زیبایی می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند تا تغییرات اعمال شده دائمی باشند یا خیر. اگر تمایل به ایجاد تغییرات موقت بر روی بینی در جهت زیباسازی آن دارند، می‌توانند از روش فیلر برای بینی استفاده کنند.

آیا فیلر بینی چروک را از بین می‌برد؟
آیا فیلر بینی چروک را از بین می‌برد؟

آیا فیلر بینی خوب است؟ (7 مزیت تزریق فیلر بینی)

سؤال دیگری که توسط بسیاری از مراجعه‌کنندگان محترم به کلینیک زیبایی درمانی دکتر میعاد مهدوی پرسیده می‌شود، این است که آیا فیلر بینی خوب است؟ در پاسخ باید بگوییم که تزریق فیلر در ناحیه بینی به‌عنوان یک روش ایمن و شناخته شده به شمار می‌رود. تزریق این ماده می‌تواند مزایای مختلفی برای شما داشته باشد که در این بخش به بررسی هفت مزیت تزریق ژل بینی خواهیم پرداخت:

 • یک روش زیبایی بدون نیاز به عمل جراحی:

یکی از مهم‌ترین مزایایی که برای فیلر بینی می‌توان برشمرد، این است که نیاز به هیچ‌گونه عمل جراحی ندارد. این بدان معنا است که بیماران می‌توانند از مزایای تغییر شکل و اصلاح فرم بینی به حالت دلخواهشان بدون اینکه نیازی به عمل جراحی باشد، برخوردار شوند. همچنین دیگر نیازی به نگرانی از بابت مواجهه با خطرات و عوارض جانبی احتمالی وجود نخواهد داشت.

 • برخورداری یک دوره نقاهت کوتاه:

دیگر از مزایای قابل‌توجه برای تزریق فیلر بینی را باید دوره نقاهت بسیار کوتاه آن دانست. بدین ترتیب پس از تزریق هر جلسه فیلر در ناحیه بینی این امکان وجود دارد تا زیباجویان در زمانی کوتاه به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

 • مشاهده نتایج مؤثر در زمانی کوتاه:

یکی دیگر از مزایای تزریق فیلر بینی را باید در امکان مشاهده نتایج در زمانی کوتاه دانست. این در حالی است که در سایر روش‌های اصلاح فرم بینی ممکن است زمان بیشتری برای مشاهده نتایج نیاز باشد.

 • قابلیت برگشت‌پذیری نتایج:

درصورتی‌که تمایل به تغییر فرم بینی دارید و احتمال می‌دهید که سلیقه شما در آینده تغییر کند، می‌توانید به دنبال روش‌هایی باشید که نتایج قابل‌برگشت دارند. ازآنجایی‌که ماندگاری فیلر بینی به‌صورت دائمی نخواهد بود، می‌توانید با تزریق این ماده برای مدتی کوتاه فرمی جدید را بر روی بینی خود داشته باشید. درصورتی‌که فرم جدید با سلیقه شما همخوانی داشته باشد، می‌توانید در دوره‌های تزریق فیلر ناحیه بینی نسبت به تکرار آن اقدام کنید.

 • انعطاف‌پذیری در اعمال تغییرات بر روی بینی:

یکی دیگر از مزایای تزریق فیلر بینی را باید در انعطاف‌پذیری این روش در ایجاد تغییرات بر روی بینی دانست. تزریق فیلر در ناحیه بینی این امکان را به وجود می‌آورد که تغییرات دقیق و سفارشی سازی شده‌ای را بر روی بینی خود اعمال کنید. میزان و محل تزریق فیلر را در ناحیه بینی مشخص خواهد کرد و این کار می‌تواند بر مبنای نیازها و سلیقه شما باشد.

 • کاهش خطر عوارض جانبی:

کم بودن خطر عوارض جانبی را نیز می‌توان از مزایای تزریق فیلر بینی دانست. این روش به دلیل غیرتهاجمی بودن، می‌تواند با خطر کمتری از عوارض جانبی نسبت به روش‌های سنتی جراحی ناحیه بینی همراه باشد.

 • افزایش اعتمادبه‌نفس:

تزریق فیلر بینی می‌تواند تأثیر مثبتی را در افزایش اعتمادبه‌نفس افراد داشته باشد. این کار به افراد کمک می‌کند تا اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهند و احساس بهتری خود در آینده داشته باشند.

مراحل تزریق فیلر بینی
مراحل تزریق فیلر بینی

مراحل تزریق فیلر بینی:

فرایند تزریق فیلر بینی شامل چندین مرحله است که هر کدام به دقت برای اطمینان از ایمنی و بهترین نتایج انجام می‌شوند. در اینجا به توضیح کامل هر مرحله می‌پردازیم:

۱. مشاوره اولیه: اولین قدم، مشاوره با پزشک است. در این جلسه، انتظارات زیباجو بررسی شده و دکتر میعاد مهدوی اطلاعاتی درباره سابقه پزشکی زیباجو و هدف از تزریق فیلر بینی کسب می‌کند. همچنین، پزشک ممکن است عکس‌هایی از بینی زیباجو بگیرد تا به‌عنوان مرجعی برای قبل و بعد از تزریق استفاده شود.

۲. ارزیابی بینی: دکتر میعاد مهدوی بینی زیباجو را از نظر ساختار و شکل آن ارزیابی می‌کند تا تعیین کند که چه نوع فیلری و چه مقداری برای رسیدن به نتایج مطلوب نیاز است.

۳. آماده‌سازی: قبل از تزریق فیلر، ناحیه مورد نظر با استفاده از پاک‌کننده‌های ضدعفونی‌کننده تمیز می‌شود. دکتر میعاد مهدوی ممکن است از کرم‌های بی‌حسی موضعی یا کمپرس سرد استفاده کند.

۴. تزریق فیلر: دکتر میعاد مهدوی با استفاده از سرنگ‌های بسیار ظریف، فیلر را به دقت در نقاط مشخصی از بینی تزریق می‌کنند. مقدار و محل تزریق بر اساس نیازهای خاص زیباجو تعیین می‌شود.

۵. مدل‌سازی: پس از تزریق، دکتر میعاد مهدوی ممکن است با استفاده از فشار ملایم، فیلر را مدل‌سازی کند تا شکل دلخواه را به دست آورد.

۶. بررسی نتایج: زیباجو فوراً پس از تزریق می‌تواند نتایج را مشاهده کند. دکتر میعاد مهدوی ممکن است از زیباجو بخواهد که در آینه به بینی خود نگاه کند تا از نتایج رضایت داشته باشد.

چند سی‌سی ژل برای تزریق در ناحیه بینی کافی خواهد بود؟
چند سی‌سی ژل برای تزریق در ناحیه بینی کافی خواهد بود؟

چند سی‌سی ژل برای تزریق در ناحیه بینی کافی خواهد بود؟

میزان ژل مورد نیاز برای تزریق فیلر بینی به چندین عامل از جمله ساختار فعلی بینی، نتایج مورد نظر بیمار، و نوع فیلر استفاده شده بستگی دارد. به‌طورکلی، مقدار ژل مورد استفاده برای تزریق فیلر بینی می‌تواند از ۰.۵ تا ۲ سی‌سی متغیر باشد.

برای مثال، اگر هدف از تزریق، رفع یک برآمدگی کوچک یا ایجاد تعادل در نوک بینی باشد، ممکن است تنها به مقدار کمی ژل نیاز باشد. در مقابل، اگر بیمار به دنبال تغییرات گسترده‌تری در شکل بینی خود است، ممکن است به مقدار بیشتری ژل نیاز داشته باشد.

دکتر میعاد مهدوی پس از ارزیابی دقیق بینی و درنظرگرفتن خواسته‌های بیمار، میزان دقیق ژل مورد نیاز را تعیین می‌کنند. این ارزیابی شامل بررسی شکل طبیعی بینی، ساختار استخوانی و غضروفی، و همچنین تناسب بینی با سایر ویژگی‌های صورت است.

استفاده از مقدار مناسب ژل اهمیت زیادی دارد، زیرا تزریق بیش از حد می‌تواند به نتایج نامطلوب و غیرطبیعی منجر شود، درحالی‌که تزریق کمتر از حد نیاز ممکن است تأثیر مورد نظر را ایجاد نکند.

بهترین برندهای فیلر برای تزریق در ناحیه بینی
بهترین برندهای فیلر برای تزریق در ناحیه بینی

بهترین برندهای فیلر برای تزریق در ناحیه بینی:

در اینجا لیستی از برترین برندهای فیلر موجود در بازار ایران را به همراه توضیحاتی در مورد هر کدام از آنها ارائه می‌دهیم:

 • ژل پروفایلو (Profhilo): این ژل با استفاده از هیالورونیک اسید قابل انتشار ساخته شده و به‌عنوان یک تقویت‌کننده قوی عمل می‌کند که می‌تواند ساختار پوست را از درون بازسازی کند.
 • ژل ژوویدرم (Juvederm): این فیلر تولید شده توسط شرکت آلرگان در فرانسه، از هیالورونیک اسید طبیعی بدن ساخته شده و نتایج طبیعی و یکدستی دارد.
 • ژل نورامیس (Neuramis): این ژل برای افزایش حجم و اصلاح شکل بینی استفاده می‌شود و می‌تواند نوک بینی را بالا ببرد و انحنای تیغه بینی را صاف کند.
 • ژل درموفیل (Dermofill): این ژل به‌خصوص برای پر کردن چین‌وچروک‌ها و افزایش حجم در نواحی مختلف صورت استفاده می‌شود.
 • ژل دنبی (DeneB): این برند ژل که در کره جنوبی تولید می‌شود، دارای ماندگاری بالا و نتایج طبیعی است.
 • ژل پرفکتا (Perfectha): این فیلر برای افزایش حجم و اصلاح شکل صورت و بینی به کار می‌رود و دارای ماندگاری مناسبی است.
 • ژل استایلج (Stylage): این ژل تولید شده در فرانسه، برای اصلاح خطوط و چین‌وچروک‌ها و همچنین افزایش حجم استفاده می‌شود.
 • ژل هایومکس (Hyamax): این ژل با استفاده از هیالورونیک اسید ساخته شده و برای اصلاح شکل و افزایش حجم بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • ژل گانا (GANA): این فیلر که در کره جنوبی تولید می‌شود، برای افزایش حجم و اصلاح شکل بینی و سایر نواحی صورت به کار می‌رود.
 • ژل جالپرو (Jalupro): این ژل ایتالیایی برای جوان‌سازی و افزایش حجم در نواحی مختلف صورت استفاده می‌شود.
 • ژل رستیلن (Restylane): این فیلر سوئدی برای پر کردن چین‌وچروک‌ها و افزایش حجم در نواحی مختلف صورت به کار می‌رود.
 • ژل رووفیل (Revofil): تولید شده در کره جنوبی، این فیلر برای اصلاح شکل و افزایش حجم بینی و سایر نواحی صورت استفاده می‌شود.

هر یک از این برندها ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند و انتخاب مناسب‌ترین فیلر بینی بستگی به نیازها و توصیه‌های پزشک دارد. توصیه می‌شود قبل از تصمیم‌گیری برای تزریق فیلر، با پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین گزینه برای شما انتخاب شود.

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟
ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری فیلر بینی گوشتی یکی دیگر از مواردی است که توسط بسیاری از مراجعه کنندگان به کلینیک دکتر میعاد مهدوی پرسیده می‌شود. در پاسخ باید بگویم که مدت ماندگاری فیلر بینی معمولاً بین ۱۲ تا ۱۸ ماه است. با این حال بسته به نوع فیلر، روش تزریق و واکنش بدن ممکن است که این زمان در افراد متفاوت باشد.

به هنگام تزریق ژل بینی چه حسی را تجربه خواهید کرد؟

بیشتر زیباجویان دکتر میعاد مهدوی گزارش می‌کنند که تزریق فیلر بینی با کمترین درد همراه است. به خصوص زمانی که دکتر از بیحس کننده‌های موضعی یا تزریقی در ناحیه همچون لیدوکائین استفاده می‌کنند.

 

مراقبت‌های پس از تزریق فیلر بینی:

پس از تزریق فیلر بینی، دکتر میعاد مهدوی از شما درخواست خواهند کرد تا برخی مراقبت‌های ویژه را برای افزایش اثربخشی درمان فیلر در ناحیه بینی انجام دهید. از جمله این مراقبت‌ها می‌توان به خودداری از قرار گرفتن در معرض گرمای شدید مانند سونا و حمام داغ اشاره کرد. همچنین باید از فشار دادن بر ناحیه تزریق خودداری کنید و از انجام فعالیت‌های سنگین به مدت حداقل ۴۸ ساعت پس از تزریق خودداری کنید.

 

هزینه تزریق فیلر بینی اسلام‌شهر:

هزینه تزریق فیلر بینی اسلام‌شهر در کلینیک دکتر میعاد مهدوی بسته به نوع فیلر و مقدار استفاده شده متغیر خواهد بود. با این حال هزینه کلی که شامل فیلر خریداری شده و حق الزحمه تزریق توسط پزشک متخصص می‌شود، می‌تواند بین ۳ تا ۸ میلیون تومان متغیر باشد.

بهترین دکتر برای تزریق فیلر بینی در اسلام‌شهر
بهترین دکتر برای تزریق فیلر بینی در اسلام‌شهر

بهترین دکتر برای تزریق فیلر بینی در اسلام‌شهر:

در این مقاله شما را با فیلر بینی و مزایای آن آشنا کردیم. همچنین شما را با مراحل تزریق آن در کلینیک دکتر میعاد مهدوی آشنا کردیم. در پایان باید بگوییم که جهت تزریق فیلر در ناحیه بینی در اسلام‌شهر و یا پونک می‌توانید به کلینیک دکتر میعاد مهدوی مراجعه کنید. دکتر میعاد مهدوی به‌عنوان یکی از برترین متخصصین زیبایی در استان تهران محسوب می‌شوند که کلینیک‌های زیبایی خود را در اسلام‌شهر و پونک دایر کرده‌اند. ایشان سابقه تدریس دوره‌های زیبایی دارند و از مزایای درمان زیبایی در کلینیک ایشان می‌توان به آنباکس محصول توسط خود بیمار اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از شما دعوت می‌کنیم تا با شماره‌های کلینیک‌های پونک و یا اسلام‌شهر که در بالای همین صفحه قرار دارند، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 88

2 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *