صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس در چیست؟+ هزینه مزوبوتاکس

تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس در چیست؟

مقدمه

تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس چیست؟ اگر کمی به حوزه پوست، مو و زیبایی علاقه داشته باشید، حتما در مورد بوتاکس و مزوبوتاکس چیزهایی شنیده اید. بوتاکس و مزوبوتاکس، دو روش زیبایی پوست هستند که طرفداران زیادی در این حوزه پیدا کرده اند. متاسفانه بسیاری از افراد فکر می کنند که این دو روش هیچ فرقی با هم ندارند اما این تصور کاملا اشتباه است. در این محتوا قصد داریم در مورد تفاوت های موجود بین بوتاکس و مزوبوتاکس به شما عزیزان توضیحاتی دهیم. همچنین به بررسی خدمات دکتر میعاد مهدوی در هر دو زمینه می پردازیم.دکتر میعاد مهدوی به عنوان پزشکی متخصص در حوزه زیبایی، در زمینه بوتاکس و مزوبوتاکس توانایی بی نظیری دارند.  اگر می خواهید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید، بهتر است ما را تا پایان محتوا همراهی کنید.

فهرست مطالب

بوتاکس چیست و چطور انجام می شود؟

پیش از بررسی تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس بهتر است ابتدا هر کدام از این روش ها را برای شما تعریف کنیم. در ابتدا به بررسی تعریف بوتاکس می پردازیم. بوتاکس یک روش تزریقی کم تهاجم است که برای کاهش چین چروک های پیشانی و دور چشم مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش، موادی به پوست تزریق شده و عضلات را فلج می کنند. این فلج شدن تا مدت زمان خاصی ادامه پیدا کرده و باعث جوانی پوست خواهد شد.

انجام بوتاکس و مزوبوتاکس در کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر میعاد مهدوی
انجام بوتاکس و مزوبوتاکس در کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر میعاد مهدوی

مزوبوتاکس چیست و چه کاربردی دارد؟

در ادامه بررسی تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس باید مزوبوتاکس را نیز برای شما تعریف کنیم. مزوبوتاکس نیز یک روش عالی و کم تهاجم برای کاهش چین و چروک های پوستی و جوان سازی پوست است. در این روش جوان سازی، پوست حالت طبیعی تری دارد، این مسئله به دلیل انجام تزریق در واحدهای کوچک تر می باشد. به طور کلی می توان گفت که مزوبوتاکس از دقت و ظرافت بیشتری نسبت به بوتاکس برخوردار است. به علاوه این روش برای اکثر نواحی صورت کاربرد دارد.

بررسی تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس از نظر کاربرد و روش انجام

تا به این جای کار در مورد اینکه بوتاکس و مزوبوتاکس چیست، به شما عزیزان توضیحاتی دادیم. حال در این بخش قصد داریم تمامی تفاوت های این دو گزینه از نظر کاربرد و روش انجام را مورد بررسی قراردهیم.

  • مواد تزریقی: اولین تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس به مواد و ترکیبات مربوط به تزریق بر می گردد. در هر دو روش برای تزریق از ماده اصلی بوتولینوم استفاده می شود. البته در مزوبوتاکس ترکیبات دیگری مثل ویتامین، مواد معدنی، هیالورونیک اسید و… نیز وجود دارند. به علاوه غلظت بوتولینوم در مزوبوتاکس، کمتر است.
  • نحوه تزریق: دومین تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس به نحوه تزریق مربوط می شود. در بوتاکس، پزشک تزریق را در لایه های عمقی پوست انجام می دهد. این در حالی است که در مزوبوتاکس، تزریق به صورت سطحی و جزئی انجام می شود.

بررسی تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس از نظر شدت تاثیر گذاری

تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس از نظر شدت تاثیر گذاری نیز قابل مشاهده است. حتما به این مسئله فکر کرده اید که کدام روش تاثیر بیشتری روی جوان سازی پوست دارد. باید بگوییم که بوتاکس بیشتر برای چروک های عمیق کاربرد دارد. همان طور که در بخش قبلی گفته شد، در بوتاکس، تزریق به صورت عمقی انجام می شود. بنابراین در صورتی که چین و چروک های پوست شما عمیق باشند، پزشک متخصص تشخیص می دهد که روش بوتاکس را برای اثر بخشی بیشتر انتخاب کند. لیفت ابرو با بوتاکس نیز بسیار مرسوم و متداول است.

جهت مشاوره و رزرو نوبت از طریق فرم نوبت دهی آنلاین و یا تلفن های تماس کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی در پونک – اسلامشهر  استفاده نمایید.

021-44813133

کلینیک پونک

رزرو نوبت آنلاین

مشاوره و رزرو نوبت

021-56165064

کلینیک اسلامشهر

همان طور که در مورد تفاوت بوتاکس با مزوبوتاکس گفتیم، مزوبوتاکس برای تزریق های سطحی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین در صورتی که چین و چروک های پوست، سطحی و کم عمق باشند، پزشک از این روش برای جوان سازی پوست استفاده خواهد کرد. در نهایت همه چیز به نظر پزشک بستگی دارد. دقت کنید که مراجعه به یک پزشک حرفه ای و کار بلد در این مورد، از اهمیت بالایی برخوردار است. تنها یک پزشک حرفه ای و متخصص می تواند تشخیص دهد که از کدام روش برای جوان سازی پوست شما استفاده کند. بنابراین با مراجعه به یک پزشک خوب مثل دکتر میعاد مهدوی می توانید بهترین روش را برای درمان خود انتخاب نمایید.

بررسی تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس از نظر هزینه و ماندگاری

فرق بوتاکس و مزوبوتاکس از نظر هزینه و ماندگاری چطور است؟ در مورد قیمت باید بگوییم که معمولا هزینه مزوبوتاکس نسبت به هزینه بوتاکس بیشتر است. این مسئله دلایل مختلفی دارد که در ادامه به شرح این دلایل می پردازیم.

  • دلیل اول تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس از نظر هزینه، ترکیبات آن هاست. همان طور که در ابتدای کار گفته شد، در مزوبوتاکس ترکیبات اضافه تری مثل ویتامین ها، مواد معدنی، هیالورونیک اسید و… وجود دارند. به همین دلیل تزریق مزوبوتاکس، هزینه بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت.
  • دلیل دوم فرق بوتاکس و مزوبوتاکس از نظر قیمت، نحوه تزریق است. در مزوبوتاکس، تزریق در واحد های کوچک تر و به صورت جزئی تر انجام می شود. بنابراین این کار به دقت و ظرافت زیادی نیاز دارد. در نتیجه هزینه انجام آن نیز بیشتر از بوتاکس خواهد شد.
  • دلیل سوم افزایش هزینه مزوبوتاکس نسبت به بوتاکس، کاربرد همه جانبه آن می باشد. مزوبوتاکس معمولا کاربرد بیشتری نسبت به بوتاکس دارد و برای تمامی نواحی صورت مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین هزینه های ناشی از انجام آن نیز بیشتر خواهد بود.
تاثیر مزوبوتاکس روی جوان سازی پوست و حذف چین و چروک گردن
تاثیر مزوبوتاکس روی جوان سازی پوست و حذف چین و چروک

حال به بررسی تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس از نظر ماندگاری می پردازیم. در مورد ماندگاری نیز، مزوبوتاکس گوی سبقت را از بوتاکس ربوده است. طبق بررسی های صورت گرفته، ماندگاری مزوبوتاکس چیزی حدود 6 تا 7 ماه است. این در حالی است که بوتاکس چیزی حدود 4 تا 5 ماه ماندگاری دارد. البته این مدت زمان ها به صورت متوسط ارزیابی شده اند. در صورتی که به یک کلینیک حرفه ای و پزشک کاربلد مراجعه کنید، می توانید ماندگاری روش ها را تا حدی افزایش دهید.

برای مثال دکتر میعاد مهدوی برای مزوبوتاکس دور چشم از بهترین مواد و ترکیبات استفاده می کند. تمامی ترکیبات استفاده شده در کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی از بهترین برندها بوده و کاملا اورجینال هستند. بنابراین با مراجعه به ایشان می توانید ماندگاری بوتاکس یا مزوبوتاکس خود را افزایش دهید. به علاوه ایشان تبحر بالایی در زمینه تزریق بوتاکس و مزوبوتاکس دارند. بنابراین کار خود را با دقت و ظرافت فوق العاده ای انجام می دهند.

بررسی تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس از نظر مزایا و عوارض

جالب است بدانید که تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس از نظر مزایا و عوارض نیز کاملا محسوس است. از آن جایی که در ترکیبات مزوبوتاکس از مواد مفیدی مثل ویتامین ها و مواد معدنی استفاده می شود، مزایای این روش برای پوست، نسبت به بوتاکس بیشتر خواهد بود. به علاوه در این روش پوست حالت طبیعی خود را حفظ می کند. البته بوتاکس نیز مزایای منحصر به فردی دارد. برای مثال با بوتاکس زیر بغل و بوتاکس کف دست می توان میزان تعریق را کنترل کرد.

در مورد عوارض نیز باید بگوییم که خوشبختانه عوارض خاصی برای هیچ کدام از این روش ها تعریف نشده است. البته از آن جایی که غلظت مواد تزریقی در مزوبوتاکس کمتر می باشد، عوارض آن نیز جزئی تر و کمتر خواهد بود. البته هر دو روش کاملا کم ریسک و کم تهاجم هستند و معمولا مشکلی برای افراد به وجود نمی آورند. گاهی ممکن است با مراجعه به مراکز غیر حرفه ای، باعث ایجاد مشکل برای خودتان شوید. بنابراین بهتر است به مرکزی مراجعه کنید که از اعتبار و امنیت آن اطمینان کاملی داشته باشید.

تاثیر بوتاکس و مزوبوتاکس روی چروک های پوستی و درمان آن ها
تاثیر بوتاکس و مزوبوتاکس روی چروک های پوستی و درمان آن ها

دلایل مراجعه به کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی برای تزریق بوتاکس و مزوبوتاکس

تا به این جای کار در مورد تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس به شما توضیحاتی دادیم. همان طور که گفته شد، مراجعه به یک کلینیک خوب و حرفه ای برای گرفتن نتیجه عالی از تزریق، بسیار مهم است. پس باید انتخاب یک کلینیک حرفه ای و خوب را در اولویت قرار دهید. خوشبختانه دکتر میعاد مهدوی در این زمینه بسیار شناخته شده و معتبر هستند. سالانه بسیاری از افراد برای انجام بوتاکس و مزوبوتاکس به کلینیک ایشان مراجعه می کنند. در ادامه دلایل مهم برای استقبال از کلینیک دکتر میعاد مهدوی را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

  • هزینه مناسب: یکی از مهم ترین دلایل استقبال از کلینیک زیبایی دکتر مهدوی، نرخ مناسب بوتاکس و مزوبوتاکس در این مجموعه است. هزینه مزوبوتاکس و بوتاکس در کلینیک زیبایی دکتر مهدوی کاملا منصفانه در نظر گرفته شده و تقریبا تمامی افراد توان پرداخت آن را دارند. به علاوه تخفیف های خوبی برای زیبا جویان عزیز در نظر گرفته شده است. بنابراین با مراجعه به این کلینیک حرفه ای می توانید هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش دهید.
  • تجربه و مهارت دکتر میعاد مهدوی: در بررسی تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس گفتیم که انتخاب روش نهایی به عهده پزشک است. بنابراین بدون دسترسی به یک پزشک معتبر و حرفه ای نمی توانید خدمات مناسب و با کیفیتی دریافت کنید. خوشبختانه دکتر میعاد مهدوی تخصص بالایی در این زمینه دارند و کار خود را در بالاترین کیفیت ممکن انجام می دهند.
  • اورجینال بودن مواد و ترکیبات: تمامی مواد و ترکیباتی که در کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی مورد استفاده قرار می گیرند، از کیفیت بالایی برخوردارند. مواد با دقت و حساسیت بالایی انتخاب می شوند تا بیشترین تاثیر را روی جوان سازی پوست شما داشته باشند.
  • رعایت ایمنی و بهداشت: یکی از مهم ترین نکات استفاده از مواد دارای تاریخ مصرف و بهداشتی است. دکتر میعاد مهدوی جهت جلب اعتماد و رضایت زیبا جویان، تاریخ مصرف بوتاکس ها را به آن ها نشان می دهند. همچنین بوتاکس ها را جلوی چشم زیبا جویان آنباکسینگ می کنند تا کار در ایمنی بالایی انجام شود.
  • مسئولیت پذیری دکتر مهدوی: به عنوان آخرین دلیل، می توانیم به مسئولیت پذیری دکتر میعاد مهدوی اشاره کنیم. دکتر مهدوی بعد از تزریق نیز مسئولیت بالایی نسبت به مراجعین خود نشان می دهند و روند نقاهت آن ها را زیر نظر می گیرند.

خلاصه و جمع بندی مطلب

در مقاله امروز به بررسی تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس پرداختیم. ابتدا سعی کردیم تعریف بوتاکس و مزوبوتاکس را به صورت جداگانه به شما توضیح دهیم. گفتیم که بوتاکس برای تزریق های عمقی و مزوبوتاکس برای تزریق های سطحی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه تفاوت های این دو روش از جنبه های مختلف را مورد بررسی قرار دادیم. برای مثال در مورد هزینه هر دو روش بحث کردیم. نتیجه این شد که هزینه مزوبوتاکس، بیشتر از بوتاکس می باشد.

همچنین در مورد مزایا، عوارض، کاربردها، ماندگاری و… نیز توضیحاتی دادیم.سعی کردیم از تمامی جنبه ها، این دو روش را مورد مقایسه قرار دهیم. در بخش بعدی مقاله در مورد اهمیت مراجعه به یک پزشک حرفه ای برای انجام بوتاکس یا مزوبوتاکس توضیحاتی دادیم. همچنین دکتر میعاد مهدوی را به شما معرفی کرده و در مورد مزایای مراجعه به کلینیک زیبایی ایشان نکاتی را برشمردیم.

سوالات متداول در مورد تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس

تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس از نظر خطرات چطور است؟

به طور کلی این دو روش هیچ خطر یا عارضه خاصی به همراه ندارند. البته طبق بررسی های صورت گرفته، خطر مزوبوتاکس، کمتر از بوتاکس است. در واقع مزوبوتاکس، کمترین ریسک را برای شما به همراه خواهد داشت.

به طور کلی بهتر است تزریق مزوبوتاکس در سنین پایین تر صورت گیرد. زمانی که چین و چروک های شما سطحی هستند، انجام این روش برای شما مناسب خواهد بود. در مقابل اگر در سنین بالاتر هستید، می توانید از بوتاکس برای جوان سازی استفاده کنید.

به طور کلی، هزینه مزوبوتاکس نسبت به بوتاکس بیشتر است. البته در نهایت همه چیز به میزان چین و چروک های پوستی، مقدار ماده مصرفی برای تزریق و… بستگی دارد.

خیر، این دو روش از نظر مراقبت و دوره نقاهت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 88