صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

بوتاکس دیسپورت چیست و چه کاربردی دارد؟

بوتاکس دیسپورت
بوتاکس دیسپورت چیست؟

مقدمه

امروزه کمتر کسی وجود دارد که با درمان بوتاکس برای اهداف زیبایی و کاهش چروک‌های پوستی و به بیانی روند پیری آشنایی نداشته باشد. وقتی صحبت از انتخاب یک برند بوتاکس می‌شود، بایستی به دنبال تهیه محصولی باشیم که از استانداردهای لازم پزشکی برخوردار باشد. بوتاکس دیسپورت یکی از داروهای به تأیید رسیده توسط سازمان غذا و داروی ایران برای درمان چین و چروک‌های پوستی به شمار می‌رود. در این مقاله از وب‌سایت دکتر میعاد مهدوی می‌خواهیم شما را بوتاکس برند دیسپورت آشنا کنیم. دکتر میعاد مهدوی یکی از متخصصین زیبایی در استان تهران هستند که دو کلینیک را در شهرهای اسلام‌شهر و پونک مدیریت می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

فهرست مطالب

بوتاکس دیسپورت چیست؟

بوتاکس دیسپورت نوعی سم بوتولینوم A است که برای شل کردن ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد چین‌وچروک می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول که از باکتری کلستریدیم بوتولینوم مشتق شده است، با مسدودنمودن ناقل عصبی استیل‌کولین، از عملکرد آن در ایجاد چین‌وچروک‌ها جلوگیری می‌کند. این برند بوتاکس جز معتبرترین برندها در سراسر جهان محسوب می‌شود و توسط بسیاری از متخصصین زیبایی در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانند هر برند بوتاکسی، دیسپورت نیز برای بخش‌های خاصی از صورت و یا برخی از اعمال جراحی مناسب‌تر خواهد بود. در ادامه به این موضوع به طور کامل خواهیم پرداخت.

بوتاکس دیسپورت کجایی است؟

در پاسخ به اینکه بوتاکس دیسپورت کجایی است، باید بگوییم که دیسپورت به‌عنوان یکی از معتبرترین برندهای جهانی شناخته می‌شود که توسط یک شرکت فرانسوی تولید می‌شود. نام شرکتی که این ماده را تولید می‌کند، ایپسن (IPSEN) است. این شرکت جزء معتبرترین برندهای بوتاکس در جهان است و استفاده از آن توسط سازمان‌های بهداشتی کشورهای اروپایی و آسیایی همچون ایران مورد تأیید قرار گرفته است. همچنین این ماده در برخی کشورهای دیگر نیز مونتاژ می‌شود.

نحوه اثر بوتاکس دیسپورت چگونه است؟

بوتاکس دیسپورت با جلوگیری از انتشار برخی از ناقل‌های عصبی که باعث انقباضات عضلانی می‌شوند، عمل می‌کند. برخی از عضلات ما به دلیل کهولت سن ممکن است که دچار انقباضات بیش از اندازه شوند و باعث ایجاد چروک‌ها بر روی پوست صورت شوند. زمانی که بوتاکس دیسپورت در بافت عضلانی تزریق می‌شود، منجر به فلج موقت عضلانی می‌شود که این کار منجر به جلوگیری از تشکیل چین‌وچروک در آینده خواهد شد. البته اثربخشی تزریق انجام شده به‌مرور کاهش خواهد یافت و نیاز به تزریق مجدد وجود خواهد داشت.

دیسپورت چه تفاوتی را با بوتاکس‌های دیگر دارد؟

بوتاکس دیسپورت شباهت‌های فراوانی را با سایر برندهای بوتاکس دارد. با این حال، از نقطه‌نظرهای مختلفی تفاوت‌هایی را نیز با آن‌ها خواهد داشت. به طور مثال بوتاکس برند دیسپورت از یک ماده فعال از سم بوتولینوم استفاده می‌کند که در سایر برندها این‌گونه نیست. بسیاری از برندها از یک ماده غیرزنده و یا غیرفعال سم بوتولینوم استفاده می‌کنند که عملکرد آن‌ها متفاوت است. با این حال نتایجی که حاصل می‌شوند، تقریباً یکسان خواهند بود. در ضمن استفاده از ماده فعال در بوتاکس برند دیسپورت باعث نمی‌شود تا خطر خاصی استفاده‌کنندگان از این ماده را متوجه خود سازد.

یکی دیگر از موارد تفاوت بین بوتاکس دیسپورت و سایر برندهای بوتاکس می‌تواند در واحد اندازه‌گیری آن باشد. همچنین گفته می‌شود که دیسپورت در مقایسه با سایر مارک‌های بوتاکس امکان پخش‌شدن بیشتری در بافت‌های اطراف دارد. از این بابت معمولاً توصیه می‌شود تا از دیسپورت برای نواحی خاصی استفاده کنید که قرار است تا نسبت به رفع چین‌وچروک‌ها به طور گسترده اقدام شود.

بوتاکس دیسپورت
دیسپورت چه تفاوتی را با بوتاکس‌های دیگر دارد؟

از دیگر موارد تفاوت بین برند بوتاکس دیسپورت و سایر برندها را باید در زمان شروع اثرگذاری آن دانست. افرادی که از بوتاکس‌های دیسپورت استفاده می‌کنند، معمولاً اثربخشی آن را بسیار سریع‌تر از سایر برندها مشاهده خواهند کرد. این مورد باعث شده تا استفاده از دیسپورت برای افرادی که به دنبال مشاهده سریع‌تر نتایج هستند، مفید باشد.

از دیگر موارد تفاوت بین بوتاکس دیسپورت و سایر برندها را باید در مدت اثرگذاری آن نیز دانست. از این بابت که ممکن است تا حداکثر مدت اثربخشی بوتاکس این برند با سایر برندها اندکی متفاوت باشد و بهتر است تا قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده از این برند، نیازهای بهداشتی خود را با متخصص زیبایی که به او مراجعه می‌کنید، در میان بگذارید.

استفاده از بوتاکس دیسپورت برای چه کسانی توصیه شده است؟

بوتاکس دیسپورت به افرادی توصیه می‌شود که می‌خواهند با صاف‌کردن چین‌وچروک و خطوط ریز صورت و پیشانی، ظاهر خود را بهبود بخشند. دیسپورت همچنین برای افرادی که از بیماری‌های خاصی رنج می‌برند که بر عضلات آن‌ها تأثیر می‌گذارد، مانند دیستونی دهانه رحم، تعریق بیش از حد توصیه می‌شود. در طرف مقابل، دیسپورت برای افرادی که به سم بوتولینوم حساسیت دارند، عفونت در محل تزریق دارند، اختلال عصبی عضلانی دارند یا باردار یا شیرده هستند، توصیه نمی‌شود.

مزایای بوتاکس دیسپورت

استفاده از بوتاکس دیسپورت مزایای مختلفی به همراه خواهد داشت که در این بخش می‌خواهیم به بررسی آن‌ها بپردازیم.

 • رفع چین و چروک‌های صورت.

یکی از مزایا و موارد اثر بوتاکس دیسپورت را باید در تأثیر این ماده در رفع چین و چروک‌های صورت دانست. اگر در صورت خود چین و چروک‌هایی دارید که به هنگام برخی حالات چهره مانند اخم‌کردن، خندیدن، جمع‌کردن پیشانی و یا گریه‌کردن رخ می‌دهند، بهتر است تا با استفاده از بوتاکسی مانند دیسپورت نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنید. بدین دلیل که به کمک بوتاکس برند دیسپورت می‌توان این چین‌وچروک‌ها را به طور کامل، اما به طور موقتی از بین برد.

 • ممانعت از ایجاد چین و چروک‌های جدید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از بوتاکس دیسپورت را باید در تأثیر قطعی این ماده در جلوگیری از تشکیل چین و چروک‌های جدید در آینده بدانیم. این مدل بوتاکس می‌تواند با محدودکردن انقباضات عضلانی، به چروک‌های عمیق‌تر و دائمی در طول زمان کمک کند. همچنین به شما کمک خواهد کرد تا با حفظ روند طبیعی صورت خود، نسبت به کاهش روند پیری صورت اقدام نمایید.

 • نتیجه‌گیری سریع و فوری.

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از بوتاکس برند دیسپورت را باید در نتیجه‌گیری سریع تزریق بوتاکس تولید شده توسط این برند دانست. ازآنجایی‌که پروتئین‌های استفاده شده در این دارو کوچک‌تر از سایر برندها هستند، می‌تواند به طور گسترده‌تری در بافت عضله پخش شده و اثربخشی خود را با سرعت بسیار بیشتری آغاز نماید. بوتاکس دیسپورت همچنین اثربخشی بسیار طبیعی خواهد داشت. به‌گونه‌ای که صورت شما پس از تزریق این ماده حالتی سفت و یا فرمی غیرطبیعی نخواهد گرفت.

 • استفاده‌های پزشکی از دیسپورت.

از دیگر مزایای استفاده از بوتاکس دیسپورت را باید در استفاده‌های پزشکی از این دارو دانست. برند دیسپورت به‌عنوان انتخاب اصلی پزشکان و متخصصان در درمان بیماری هایپرهیدروزیس محسوب می‌شود. بیماری هایپرهیدروزیس نیز نوعی بیماری مربوط به غدد به شمار می‌رود که افراد مبتلا به این بیماری معمولاً از تعریق بیش از حد کف دست رنج می‌برند. با تزریق دیسپورت این امکان وجود خواهد داشت تا تحریک عصبی غدد تولید کننده عرق در آن نواحی از بین رفته و فرایند تولید عرق متوقف شود.

 • ماندگاری طولانی.

یکی دیگر از مزایای بوتاکس دیسپورت را باید در ماندگاری طولانی این ماده دانست. اثرات تزریق بوتاکس برند دیسپورت می‌تواند تا بالای ۵ ماه باقی بماند و نیاز به تزریق مجدد نخواهید داشت.

دیسپورت
دیسپورت

معایب بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت به‌عنوان یکی از برترین برندهای بوتاکس در جهان، در کنار تمام مزایایی که دارد، می‌تواند معایبی نیز داشته باشد. البته همین اول کار بگوییم که چنین معایبی تنها مختص بوتاکس برند دیسپورت نخواهد بود. سایر برندهای بوتاکس نیز کم‌وبیش همین معایبی را که در اینجا به شما معرفی خواهیم کرد، خواهند داشت.

 • نیاز به تزریق مکرر.

یکی از معایب بوتاکس دیسپورت و انواع دیگر بوتاکس‌ها را باید در نیاز به تزریق مکرر در این روش درمان چروک‌های صورت است. بدین صورت که افراد باید در هر دوره معمولاً ۳ تا ۶ ماهه نسبت به تزریق مجدد ماده بوتاکس اقدام نمایند.

 • احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد.

یکی دیگر از عوارض احتمالی استفاده از بوتاکس دیسپورت را باید در احتمال بروز عوارض جانبی دانست. البته هرچند که بروز چنین عوارضی نادر خواهند بود و در صورت بروز نیز جزئی و موقتی هستند. با این حال ممکن است پس از تزریق بوتاکس برند دیسپورت علائمی همچون درد، تورم، خونریزی و یا کبودی را تجربه کنید. موارد فوق نیاز به مراقبت‌های خاصی ندارند و به‌احتمال زیاد در دوران کوتاهی بهبود می‌یابند.

 • بوتاکس دیسپورت ممکن است برای همه مناسب نباشد.

یکی از معایب احتمالی استفاده از بوتاکس دیسپورت این است که ممکن است برای هر فردی مناسب نباشد. پاسخ افراد به بوتاکس تزریق شده می‌تواند متفاوت باشد. برخی از افراد ممکن است تا پاسخ بسیار مناسبی را به درمان بوتاکس دریافتی بدهند. بوتاکس برند دیسپورت همچنین ممکن است برای افرادی که پوست ضخیم یا چرب دارند، یا مقاومت بالایی در برابر سم بوتولینوم دارند، خوب عمل نکند.

 • ممکن است با سایر داروها تداخل داشته باشد.

بوتاکس دیسپورت ممکن است برای افرادی که شرایط پزشکی خاصی دارند یا داروهای خاصی مصرف می‌کنند، مناسب نباشد. بوتاکس برند دیسپورت می‌تواند با داروهایی که بر سیستم عصبی تأثیر می‌گذارند، مانند آنتی‌بیوتیک‌ها، آنتی‌هیستامین‌ها، شل‌کننده‌های عضلانی یا رقیق‌کننده‌های خون تداخل داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس دیسپورت شامل چه مواردی است؟

 • حداقل چهار ساعت پس از تزریق بوتاکس دیسپورت، ناحیه تحت درمان را لمس نکرده و مالش یا ماساژ ندهید. این کار می‌تواند از پخش‌شدن محصول به نواحی ناخواسته و ایجاد عوارض جانبی مانند افتادگی پلک یا عدم تقارن جلوگیری کند.
 • تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از ورزش‌های شدید، مصرف الکل و حضور در محیط‌های گرم خودداری کنید. این محیط‌ها می‌توانند جریان خون و متابولیسم را افزایش دهند که می‌تواند طول مدت اثربخشی محصول را کاهش دهد.
 • سر خود را صاف نگه دارید و حداقل تا چهار ساعت پس از تزریق دراز نکشید. این کار می‌تواند از حرکت بوتاکس در زیر پوست یا تجمع ماده در جایی غیر از محل تزریق جلوگیری کند.
 • به آرامی ماهیچه‌های صورت خود را با لبخندزدن، اخم‌کردن و چشم دوختن به مدت چند دقیقه در هر ساعت تمرین دهید. این تمرین‌ها می‌توانند به عملکرد سریع‌تر و یکنواخت محصول کمک کند.

سخن پایانی

در این مقاله شما را بوتاکس دیسپورت به‌عنوان یکی از برترین برندهای بوتاکس در جهان آشنا کردیم. همان‌طور که در این مقاله مطالعه نمودید، این برند بوتاکس دارای تأییدیه‌های لازم از سازمان غذا و داروی ایران و همچنین کشورهای اروپایی و آمریکایی است. همچنین امروزه در بسیاری از کشورهای جهان از این توکسین بوتولینوم با اهداف پزشکی و زیبایی استفاده می‌شود. درصورتی‌که تمایل به تزریق بوتاکس برند دیسپورت در پونک و یا اسلام‌شهر داشته باشید، شما می‌توانید به کلینیک دکتر میعاد مهدوی مراجعه نمایید.

دکتر میعاد مهدوی یکی از برترین اساتید و متخصصین زیبایی در استان تهران هستند که تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی ایران به پایان رسانده‌اند. همچنین دکتر مهدوی چندین دوره زیبایی را در سطح کشور برگزار کرده‌اند و در زمره متخصصین این حوزه به شمار می‌روند. تزریق بوتاکس دیسپورت در کلینیک دکتر میعاد مهدوی تحت شرایط کاملاً بهداشتی صورت می‌گیرد و خرید و آنباکسینگ (جعبه گشایی) بوتاکس توسط زیباجو انجام خواهد گرفت. در پایان درصورتی‌که تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر درباره تزریق بوتاکس در اسلام‌شهر و پونک دارید، با ما از طریق راه‌های ارتباطی موجود در پایین همین صفحه در ارتباط باشید.

Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 76

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *