صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

بوتاکس خط اخم و 7 مزیت آن

بوتاکس خط اخم

مقدمه، آشنایی با خط اخم و دلایل ایجاد آن

همان‌طور که می‌دانید هر چقدر که سنمان بالاتر می‌رود، خطوط مختلفی بر روی بخش‌های مختلف پوست صورت ما تشکیل می‌شوند. چنین مواردی را با نام خطوط و چین و چروک‌های پوستی می‌شناسیم. خطوط اخم به‌عنوان بخشی از خطوط صورت هستند که معمولاً بین دو ابرو به‌صورت دو خط عمودی قرینه هم تشکیل می‌شوند. بوتاکس خط ابرو روشی است که برای درمان این وضعیت معرفی شده است. با ما همراه باشید تا در این مقاله از وبلاگ کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی، یکی از برترین متخصصین زیبایی در پونک و اسلام‌شهر، دارای مدارک بین‌المللی و با سابقه تدریس زیبایی به بررسی درمان بوتاکس خط اخم و هفت مزیت آن بپردازیم.

فهرست مطالب

آشنایی با درمان بوتاکس خط اخم

بوتاکس خط اخم یک درمان زیبایی محبوب و پرطرف‌دار است که می‌تواند به کاهش ظاهر خطوط اخم کمک کند که به آن‌ها خطوط گلابلار نیز می‌گویند. این خطوط در اثر انقباضات مکرر ماهیچه‌های بین ابروها ایجاد می‌شوند که به‌مرورزمان منجر به ایجاد چین و چروک می‌شود.

آیا بوتاکس خط اخم را از بین میبرد؟

بله، بوتاکس خط اخم می‌تواند به کاهش ظاهر خطوط اخم کمک کند. این درمان باعث می‌شود تا صورت فرد ظاهری صاف‌تر و جوان‌تر داشته باشد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که بوتاکس یک راه‌حل دائمی نیست و اثرات آن به‌مرورزمان از بین می‌رود. به‌گونه‌ای که ممکن است تا در مدت‌زمان شش ماه تا یک سال اثرات درمان بوتاکس خط اخم به طور کامل از بین بروند و نیاز به تجدید درمان وجود خواهد داشت.

نحوه عملکرد درمان بوتاکس اخم ابرو

درمان بوتاکس خط اخم با استفاده از تزریق شکل خالص شده سم بوتولینوم به ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد خطوط اخم می‌شوند، انجام می‌شود. سم بوتولینوم از طریق فلج موقت این عضلات، جلوگیری از انقباض آنها و ممانعت از ایجاد چین و چروک عمل می‌کند.

در طول درمان بوتاکس خط اخم، یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی از یک سوزن ظریف برای تزریق مقادیر کمی بوتاکس به ناحیه مورد نظر استفاده می‌کند. تعداد تزریقات مورد نیاز به شدت خطوط اخم و سطح بهبود مطلوب بستگی دارد. اثرات بوتاکس اخم ابرو معمولاً ۲ تا ۳ هفته طول می‌کشد تا ظاهر شوند و می‌توانند چندین ماه باقی بمانند. در این مدت ماهیچه‌ها شل می‌شوند و در نتیجه ظاهری صاف‌تر و جوان‌تر پیدا می‌کنند.

معاینه پیشانی و درمان خط اخم با بوتاکس
اثرات درمانی بوتاکس اخم

آیا برای درمان خط اخم بوتاکس بهتر است یا فیلر

بوتاکس و فیلر هر دو درمان‌های زیبایی محبوبی هستند که می‌توانند برای رفع خطوط اخم استفاده شوند، اما به روش‌های مختلفی عمل می‌کنند و ممکن است تا برای انواع خاصی از چین و چروک‌ها مؤثرتر باشند.

بوتاکس با فلج کردن ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد خطوط اخم می‌شوند، عمل می‌کند و از انقباض آنها و ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند. بوتاکس برای درمان چین و چروک‌های پویا که به دلیل حالات مکرر صورت مانند اخم‌کردن ایجاد می‌شود، مؤثرتر است. بوتاکس مستقیماً به ماهیچه‌های بین ابروها تزریق می‌شود، جایی که باعث شل‌شدن عضلات و جلوگیری از ایجاد چین و چروک‌های جدید می‌شود.

از طرف دیگر فیلرها با حجم دادن به پوست، پر کردن چین و چروک‌ها و خطوط ریز عمل می‌کنند. از فیلرها می‌توان برای رفع چین و چروک‌های پویا و ایستا که به دلیل ازدست‌دادن کلاژن و الاستین در پوست ایجاد می‌شوند، استفاده کرد. فیلرها مستقیماً در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شوند.

از نظر درمان خطوط اخم به طور خاص، بوتاکس ممکن است برای چین و چروک‌های پویا ناشی از حالات مکرر صورت مؤثرتر باشد. درحالی‌که فیلرها ممکن است برای چین و چروک‌های ایستا ناشی از تحلیل کلاژن و الاستین در پوست مؤثرتر باشند. با این حال، ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند به شما کمک کند تا بر اساس نوع و شدت خطوط اخمتان تعیین کنید که کدام درمان برای نیازها و اهداف خاص شما بهترین است.

7 مزیت بوتاکس خط اخم

امروزه بوتاکس خط اخم به‌عنوان یکی از روش‌های توصیه شده برای از بین بردن چین و چروک‌های موجود در پیشانی به شمار می‌رود. این درمان زیبایی مزایای فراوانی دارد که در این بخش می‌خواهیم شما را با هفت مزیت اصلی آن آشنا کنیم.

۱. خطوط اخم را کاهش می‌دهد:

یکی از مهم‌ترین مزایای از بین بردن خط اخم با بوتاکس را باید اثر قطعی آن در از بین بردن چین و چروک‌های پیشانی دانست. این روش درمانی می‌تواند میزان این خطوط را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد. زمانی که دوره درمانی تکمیل شده و اثرات آن مشاهده می‌شود، صورت فرد به حالتی باز می‌گردد که انگار هیچ چین و چروکی وجود نداشته است. البته با وجود دائمی نبودن درمان بوتاکس برای هر یک از بخش‌های بدن، باز هم این روش درمانی در رفع چین چروک موفق بوده و قادر است تا ظاهر فرد را بهبود بخشد.

ازبین بردن خط اخم با بوتاکس
ازبین بردن خط اخم با بوتاکس

۲. از چین و چروک‌های آینده جلوگیری می‌کند:

یکی دیگر از مزایای درمان بوتاکس خط اخم را باید اثر این درمان در جلوگیری از تشکیل چین و چروک‌ها در آینده دانست. درست است که اثرات کوتاه‌مدت بوتاکس اخم ابرو در افراد این می‌تواند باشد که چین و چروک‌های فعلی فرد را از بین می‌برد. با این حال، درمان مداوم بدین روش باعث می‌شود تا عضلات صورت فرد به‌مرورزمان به صاف بودن و عدم انقباض‌های اضافی عادت کنند. چنین عاملی را می‌توان برعکس شدن روند پیری صورت فرد به‌مرورزمان دانست که باعث می‌شود تا فرد ظاهری جوان‌تر و با علائم کمتر پیری داشته باشد.

۳. روشی غیرتهاجمی برای رفع خطوط اخم:

یکی از بزرگ‌ترین مزایای درمان بوتاکس خط اخم را بدون شک باید غیرتهاجمی بودن این روش درمانی دانست. تا چند سال پیش که این روش‌های درمان چین و چروک‌های صورت معرفی نشده بودند، اکثر افراد مجبور به رفتن به زیر تیغ جراحی پلاستیک با هزینه‌های گزاف بودند.

علاوه بر هزینه‌های گزافی که افراد به هنگام درمان جراحی پلاستیک متحمل می‌شدند، ممکن بود تا در معرض عوارض جانبی جراحی قرار گرفته و با دردسرهای فراوانی مواجه می‌شدند. این در حالی است که درمان بوتاکس خط اخم و هر قسمت دیگر از پوست افراد به‌صورت غیرتهاجمی بوده و تنها با تزریق از طریق یک سوزن کوچک در ناحیه عضله زیر پوست صورت می‌گیرد.

در روش‌های جراحی پلاستیک مانند لیفت صورت و لیفت ابرو نیاز به انجام عمل زیبایی در اتاق‌های عمل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بود. این در حالی است که تزریق بوتاکس خط اخم را می‌توان در کلینیک‌های معتبر زیبایی و تنها در یک جلسه ۳۰ دقیقه‌ای انجام داد. این مورد نیز مزیت غیرقابل‌انکاری نسبت به روش‌های تهاجمی و جراحی اصلاح خط اخم صورت خواهد بود.

بوتاکس اخم ابر

۴. ایمن و مؤثر بودن بوتاکس:

ایمن بودن یکی از مزایای برجسته از بین بردن خط اخم با بوتاکس است. وقتی صحبت از درمان با بوتاکس می‌شود، باید بدانید که با سم ضعیف شده باکتری کلستریدیم بوتولینوم سر و کار دارید. باکتری کلستریدیم بوتولینوم یک باکتری بسیار کشنده و مهلک است. احتمالاً با مطالعه این قسمت از خود سوال می‌کنید که با وجود خطرناک بودن این باکتری چرا از آن استفاده می‌کنیم؟ در پاسخ باید بگوییم که درمان بوتاکس به کمک سم ضعیف شده این باکتری انجام می‌شود که به دلیل ماهیت عملکردی خود مانع از انقباض و یا اصطلاحاً اسپاسم عضلانی می‌شود.

سم ضعیف شده استفاده شده در بوتاکس به هیچ عنوان امکان تقویت و رشد باکتری را نداشته و هیچ‌گونه خطری استفاده‌کنندگان آن را تهدید نمی‌کند. درمان بوتاکس یک روش کاملاً شناخته شده در سراسر جهان است که توسط سازمان‌های بهداشتی درمانی بزرگ جهان همچون FDA به تأیید رسیده است. به‌گونه‌ای که به‌عنوان یک روش ایمن برای اصلاح خطوط و چین و چروک صورت از جمله خطوط اخم معرفی می‌شود. در ضمن این روش درمانی امروزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۵. قابل تنظیم بودن مقدار تزریق بوتاکس:

قابل تنظیم بودن یکی دیگر از مزایای از بین بردن خط اخم با بوتاکس است. ازآنجایی‌که میزان چین و چروک‌ها و خطوط اخم در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد، درمان بوتاکس خط اخم نیز قابلیت انطباق با وضعیت فرد دارد. بدین صورت که متخصص زیبایی با بررسی وضعیت خطوط و چین و چروک‌های پوست شما می‌تواند مقدار بوتاکس تزریقی را تنظیم کرده و هر آن‌قدر که برای صاف‌کردن چین و چروک‌ها و خطوط اخم صورت شما نیاز باشد، تزریق نماید. لازم است بدانید که بوتاکس به‌صورت سرنگ‌های آماده و در بسته‌بندی‌های اختصاصی تولید شده و در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد.

همچنین بهتر است بدانید که یک واحد اندازه‌گیری برای تزریق بوتاکس وجود دارد که متخصصین زیبایی به کمک این واحدها مقادیر دقیق و حساب شده‌ای از بوتاکس را وارد عضله پوست صورت شما می‌کنند. به‌عنوان نکته‌ای از ما به‌خاطر داشته باشید که میزان تزریق مجاز برای بوتاکس خط اخم حداکثر ۲۰ واحد خواهد بود. بدین صورت که در هر یک از ۵ محل شناخته شده به‌عنوان خط اخم باید ۴ واحد بوتاکس تزریق شود. البته این مورد بستگی زیادی به نظر متخصص زیبایی داشته و با توجه به شرایط هر فرد به طور اختصاصی تعیین خواهد شد.

۶. افزایش اعتمادبه‌نفس:

یکی دیگر از مزایای درمان بوتاکس خط اخم را باید در بهبود ظاهر و افزایش اعتمادبه‌نفس دانست که با درمان به این روش حاصل می‌شود. چین و چروک‌های پوستی معمولاً به‌عنوان نشانه‌هایی برای پیری صورت شناخته می‌شوند. از دید بسیاری از افراد این چین و چروک‌ها باعث کاهش جذابیت صورت فرد می‌شوند. چنین عواملی باعث می‌شود تا فرد دچار کاهش اعتمادبه‌نفس شده و از حضور در اجتماع‌های گوناگون واهمه داشته باشد.

با درمان بوتاکس خط اخم و یا سایر بخش‌های صورت قادر خواهیم بود تا چین و چروک‌های پوستی را از بین ببریم و صورتی صاف و بدون خطوط اضافه داشته باشیم. این امر باعث خواهد شد تا اعتمادبه‌نفس به دلیل شاداب‌تر شدن صورت افزایش‌یافته و فرد از حضور در محیط‌ها و اجتماع‌های گوناگون هراس نداشته باشد.

مقایسه دو نیمه صورت نیمه صاف صورت و نیمه چروک صورت و درمان خطوط روی صورت با بوتاکس
بوتاکس، درمانی مقرون به صرفه

۷. مقرون‌به‌صرفه بودن درمان بوتاکس خط اخم:

مقرون‌به‌صرفه بودن درمان بوتاکس خط اخم یکی دیگر از مزیت‌های این روش درمانی است. وقتی صحبت از درمان‌های زیبایی صورت می‌شود، معمولاً بیشترین هزینه‌های درمانی را جراحی‌های پلاستیک خواهند داشت. این در حالی است که درمان به روش بوتاکس هزینه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت کمتری را نسبت به روش‌های جراحی خواهد داشت.

در ضمن به دلیل اینکه دوره نقاهت این روش درمانی نسبتاً کوتاه بوده و نیازی به استراحت زیادی ندارد، باعث نخواهد شد تا شما از کار و زندگی خود عقب بمانید. این در حالی است که در درمان به روش جراحی باید یک دوره چندروزه را برای استراحت در نظر داشته باشید. همین دوره استراحت نیز می‌تواند باعث افزایش هزینه‌های متحمل شده بر فرد به هنگام استفاده از روش‌های جراحی پلاستیک باشد.

کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی؛ بهترین کلینیک زیبایی پونک و اسلامشهر

در این مقاله شما را با بوتاکس خط اخم و ۷ مزیت اصلی این روش درمانی برای اصلاح خطوط اخم آشنا کردیم. در پایان اگر ساکن پونک یا اسلام‌شهر تهران بوده و به دنبال بهترین کلینیک زیبایی برای تزریق بوتاکس هستید، کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی را به شما معرفی می‌کنیم.

دکتر میعاد مهدوی یکی از برترین متخصصین زیبایی استان تهران هستند که چندین مدرک معتبر بین‌المللی را به همراه سابقه تدریس زیبایی در کارنامه و رزومه حرفه‌ای خود دارند. درمان بوتاکس خط اخم در کلینیک دکتر میعاد مهدوی با رعایت تمامی اصول حرفه‌ای درمان بوتاکس صورت می‌گیرد و از مواد اصلی و استاندارد برای بوتاکس استفاده می‌شود. در ضمن آنباکس تمامی بوتاکس‌ها توسط زیباجو انجام می‌شود و این را می‌توان نشانی از قابلیت اعتمادپذیری بالای این کلینیک دانست. برای رزرو جلسه مشاوره با دکتر میعاد مهدوی می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در پایین همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

1/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 76

4 دیدگاه

  1. بوتاکس پیشانی انجام دادم پیش اقای دکتر میعاد مهدوی کارشون عالی بود ممنون از زحماتشون وماندگار بوتاکس عالی بود

  2. من بارها پیش اقای دکتر مهدوی بوتاکس انجام دادم و بسیار راضی بودم هم از لحاظ ماندگاری و هم برند هایی که مصرف میکنن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *