صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

ترمیم بوتاکس و تمام چیزهایی که در این مورد باید بدانید

ترمیم بوتاکس چیست

مقدمه

ترمیم بوتاکس یکی از مراقبت های بعد از بوتاکس است که جهت افزایش ماندگاری آن مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که می دانید، تزریق بوتاکس یکی از راه های جوان سازی پوست و کاهش چین و چروک است. البته این روش ماندگاری دائمی ندارد و آثار آن پس از گذشت مدتی از بین می رود. در چنین شرایطی باید از ترمیم بوتاکس استفاده کنید.

ترمیم بوتاکس باید در کلینیکی قانونی و معتبر انجام شود. پزشکی که این کار را انجام می دهد باید از تخصص لازم در زمینه بوتاکس برخوردار باشد. دکتر میعاد مهدوی یکی از بهترین متخصصان ایرانی در حوزه پوست، مو و زیبایی است. ایشان تخصص بالایی در زمینه ترمیم و تزریق بوتاکس دارند. توانایی ایشان به حدی است که کار آموزش ترمیم بوتاکس را نیز به صورت تخصصی انجام می دهند. در این محتوا قصد داریم در مورد شرایط مختلف ترمیم و تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی توضیحاتی دهیم. پس اگر می خواهید اطلاعات خود را در مورد ترمیم بوتـاکس افزایش دهید، بهتر است تا انتهای محتوای امروز ما را همراهی کنید.

فهرست مطالب

ترمیم بوتاکس چیست؟

همان طور که گفتیم ترمیم بوتاکس یک نوع ریکاوری برای حفظ نتایج حاصل از تزریق اولیه می باشد. اکثر روش های جوان سازی و زیبایی پوست، پس از گذشت مدت زمانی نتایج اولیه خود را از دست می دهند. بنابراین با گذشت این مدت زمان به ترمیم یا ریکاوری نیاز دارند. ریکاوری بوتاکس نیز برای حفظ نتایج اولیه ضروری است.

ایا بوتاکس ترمیم دارد؟

شاید این سوال مهم به ذهن شما هم خطور کرده باشد که آیا ترمیم بوتاکس ضروری است؟ باید بگوییم که پاسخ به این سوال مثبت است. اگر می خواهید نتایج حاصل از تزریق بوتاکس را حفظ کنید، باید عملیات ترمیم را نیز در مدت زمان معین انجام دهید. در عملیات بوتاکس، موادی به صورت یا نواحی مختلف بدن شما تزریق می شوند که باعث لیفت شدن صورت، جوان سازی پوست، کاهش چین و چروک و… می شوند. لازم است بدانید که این نتایج ماندگاری دائمی ندارند و با مرور زمان به حالت قبلی خود بر می گردند. بنابراین برای حفظ نتیجه بوتاکس صورت باید حتما عملیات ترمیم را برای آن انجام دهید.  

نتیجه حاصل از ترمیم بوتاکس
نتیجه حاصل از ترمیم بوتاکس

بهترین زمان ترمیم بوتاکس  

ترمیم بوتاکس باید چه زمانی انجام شود؟ بهترین زمان ترمیم بوتاکس کدام است؟ احتمالا این سوالات بارها در ذهن شما نیز مطرح شده اند. باید بگوییم که ترمیم بوتاکس، معمولا با محو شدن نتایج اولیه انجام می شود. بنابراین این دوره زمانی، یک تایم ثابت و مشخص نیست. در واقع افراد با توجه به نتیجه گرفته شده از بوتاکس و مدت زمان ماندگاری آن، باید نسبت به ترمیم اقدام کنند. به هر حال طبق استانداردهای جهانی، افراد پس از تزریق بوتاکس به دو دسته تقسیم می شوند که ترمیم در آن ها متفاوت است. در ادامه این دو دسته را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

  • تزریق بوتاکس برای بار اول: اولین دسته از کسانی که به ترمیم بوتاکس نیاز دارند، افرادی هستند که برای اولین بار عملیات تزریق را انجام می دهند. اگر جزء افرادی هستید که تزریق بوتاکس را به تازگی شروع کرده اید، برای ترمیم آن به دوره های کوتاه تری نیاز دارید. در اوایل کار هنوز عضلات صورت منقبض هستند و به همین دلیل، آثار بوتاکس زودتر از بین می روند. بنابراین برای حفظ و دوام نتیجه بهتر است هر 4 تا 5 ماه یک بار، نسبت به ترمیم اقدام کنید.
  • تزریق بوتاکس به صورت چند باره و مستمر: دومین دسته از افرادی که به ترمیم بوتاکس نیاز دارند، کسانی هستند که این کار را به صورت چند باره و مستمر انجام داده اند. در چنین افرادی، عضلات صورت از حالت انقباض درآمده اند. به همین دلیل تزریق بوتاکس، ماندگاری و دوام بیشتری دارد. به همین دلیل این افراد می توانند در دوره های زمانی بلندتری، نسبت به ترمیم اقدام کنند. طبق بررسی های صورت گرفته، در چنین گزینه هایی پزشک به شما توصیه می کند که هر 8 تا 9 ماه یک بار، عملیات ترمیم بوتاکس را انجام دهید.
نتیجه ترمیم بوتاکس در کلینیک دکتر میعاد مهدوی
نتیجه ترمیم بوتاکس در کلینیک دکتر میعاد مهدوی

ترمیم بوتاکس بعد از دو هفته

آیا تا به حال چیزی در مورد ترمیم بوتاکس بعد از دو هفته شنیده اید؟ در این بخش از محتوا قصد داریم در این مورد به شما توضیحاتی دهیم. گاهی پزشک حجم مشخصی از بوتاکس را به صورت شما تزریق می کند. بعد از گذشت دو هفته که آثار کبودی و تورم از بین می روند، ممکن است متوجه شوید که کار تزریق به درستی انجام نشده است. در چنین شرایطی، پزشک بعد از دو هفته حجم دیگری از بوتاکس را به نواحی مورد نیاز تزریق خواهد کرد. البته پزشکان متخصص و حرفه ای این روش را توصیه نمی کنند، چون افزایش دوز بوتاکس مصرفی، می تواند عوارضی را با خود به همراه داشته باشد.

بنابراین در صورتی به ترمیم بوتاکس بعد از دو هفته نیاز دارید که نتایج حاصل، راضی کننده نباشند. پیشنهاد ما به شما مراجعه به پزشکی درجه یک و معتبر است که این کار را در دقت بالایی انجام دهد و به افزایش دوز تزریق بوتاکس نیاز پیدا نکنید. دکتر میعاد مهدوی، توانایی فوق العاده ای در زمینه تزریق بوتاکس دارد. ایشان در این زمینه مدارک مختلفی دارند و دوره های آموزشی تخصصی را نیز برگزار می کنند. بنابراین با مراجعه به کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی، می توانید عملیات تزریق بوتاکس را در بالاترین کیفیت انجام دهید و تا حد ممکن از بروز عوارض جلوگیری نمایید.

جهت مشاوره و رزرو نوبت از طریق فرم نوبت دهی آنلاین و یا تلفن های تماس کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی در پونک – اسلامشهر  استفاده نمایید.

021-44813133

کلینیک پونک

رزرو نوبت آنلاین

مشاوره و رزرو نوبت

021-56165064

کلینیک اسلامشهر

آیا ترمیم بوتاکس هزینه دارد؟

شاید این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که هزینه ترمیم بوتاکس دقیقا چقدر است؟ لازم است بدانید که ترمیم کردن بوتاکس نیز مثل تزریق آن با هزینه هایی همراه خواهد بود. البته در اکثر موارد، هزینه ترمیم نسبت به تزریق اولیه کمتر می باشد. به طور کلی نمی توان هزینه ای ثابت و دقیق به عنوان قیمت ترمیم بوتاکس در نظر گرفت. در واقع هزینه ترمیم کردن بوتاکس با توجه به ملاک های مختلفی محاسبه می شود که در ادامه به بررسی این ملاک ها می پردازیم.

  • میزان ماندگاری و حفظ نتایج حاصل از تزریق: یکی از مهم ترین ملاک های موثر بر هزینه ترمیم بوتاکس، میزان ماندگاری و حفظ نتایج تزریق اولیه است. هر چقدر نتایج حاصل از تزریق ماندگاری بیشتری داشته باشند، شما به دوز تزریقی کمتری نیاز دارید. در نتیجه هزینه نهایی نیز کاهش پیدا خواهد کرد. دقت کنید که با مراجعه به یک پزشک معتبر می توانید ماندگاری بوتاکس را افزایش دهید. یک پزشک معتبر مثل دکتر میعاد مهدوی از بهترین بوتاکس های دنیا استفاده می کند و کار تزریق را در بالاترین کیفیت ممکن انجام می دهد. بنابراین با مراجعه به ایشان می توانید هزینه های ترمیم کردن بوتاکس را تا حد زیادی کاهش دهید.
  • سن مراجعه کننده: از دیگر عوامل موثر بر هزینه ترمیم بوتاکس می توان به سن زیبا جویان اشاره کرد. زمانی که زیبا جویان در سنین ابتدایی میانسالی باشند، تاثیر بوتاکس روی آن ها بیشتر خواهد بود. در نتیجه برای ترمیم به وقت و انرژی کمتری نیاز دارند. این در حالی است که ترمیم کردن بوتاکس در سنین بالا، می تواند کاری پر چالش و سخت باشد. بنابراین پزشک برای ترمیم کردن بوتاکس در سنین بالا، هزینه های بیشتری دریافت می کند.
  • مهارت و تجربه پزشک: از دیگر ملاک های تعیین کننده قیمت ترمیم بوتاکس می توان به مهارت و تجربه پزشک اشاره کرد. یک پزشک با تجربه و متخصص، کار خود را با دقت بالاتری انجام می دهد. بنابراین کاری با کیفیت تر و با دوام تر به شما ارائه خواهد کرد. در نتیجه بدیهی است که یک پزشک متخصص و حرفه ای، دستمزد بیشتری برای انجام کارهای خود دریافت کند.
  • نوع بوتاکس مصرفی برای ترمیم: آخرین عامل موثر بر قیمت ترمیم بوتاکس، نوع ماده مصرفی است. همان طور که می دانید، بوتاکس ها در انواع و برندهای مختلفی تولید شده و در اختیار پزشکان در سراسر دنیا قرار می گیرند. برخی برندها با کیفیت تر هستند و نتایج مثبتی به همراه دارند. در نتیجه استفاده از آن ها در روند درمان تاثیر بیشتری دارد. بدیهی است چنین بوتاکس هایی از قیمت بیشتری نسبت به نمونه های معمولی برخوردار باشند. خوشبختانه دکتر میعاد مهدوی از بهترین برندهای بوتاکس برای تزریق و ترمیم استفاده می کنند. شما با مراجعه به ایشان می توانید ماندگاری بوتاکس خود را افزایش دهید.
انجام ترمیم و تزریق بوتاکس زیر چشم با بهترین متخصص در تهران
انجام ترمیم و تزریق بوتاکس زیر چشم با بهترین متخصص در تهران

بهترین زمان ترمیم بوتاکس

در بخش های قبلی مقاله در مورد بهترین زمان برای ترمیم بوتاکس توضیحاتی دادیم. حال می خواهیم نکاتی را به شما یاد دهیم که با استفاده از آن ها، دوره ریکاوری بوتاکس را طولانی تر کنید. شاید با خود فکر کنید که این کار غیر ممکن است اما باید بدانید که راهکارهایی برای افزایش ماندگاری نتایج بوتاکس وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید طول دوره ریکاوری را افزایش دهید. اولین و مهم ترین راهکار، مراجعه به یک کلینیک زیبایی قانونی و یک پزشک حرفه ای است. یک پزشک حرفه ای برای تزریق بوتاکس از بهترین مواد استفاده می کند و کار خود را در نهایت دقت انجام می دهد. او می داند که باید از چه ابزارهایی استفاده کند. همچنین از عمق تزریق و زاویه آن آگاهی کامل دارد. در نتیجه کار خود را با کیفیت بالاتری انجام می دهد و نتایج حاصل از تزریق، دوام بیشتری خواهند داشت.

دومین راهکار برای افزایش طول دوره ترمیم بوتاکس، رعایت اصول مراقبتی است. همان طور که می دانید، بعد از تزریق به رعایت مراقبت های بعد از بوتاکس نیاز دارید. با رعایت این نکات می توانید تا حد زیادی، ماندگاری بوتاکس را افزایش دهید. خوشبختانه دکتر میعاد مهدوی از تخصص بالایی در زمینه ترمیم و تزریق بوتاکس برخوردارند. ایشان سال هاست که در این زمینه مشغول به کار هستند و از بهترین برندهای بوتاکس استفاده می کنند. دکتر مهدوی بوتاکس ها را در جلوی چشم زیبا جویان آنباکسینگ می کنند تا خیالشان را از بابت رعایت ایمنی و بهداشت راحت نمایند. ایشان همچنین بعد از تزریق، مراقبت های لازم را به شما گوشزد می کنند و روند نقاهت شما را بررسی خواهند کرد. پس می توانید روند درمانی خود را با اطمینان کامل طی کنید و ماندگاری بوتاکس خود را نیز افزایش دهید. به علاوه هزینه ترمیم و تزریق بوتاکس در کلینیک دکتر مهدوی نیز کاملا به صرفه در نظر گرفته شده است.

ریکاوری یا ترمیم بوتاکس
ریکاوری یا ترمیم بوتاکس

خلاصه و جمع بندی مطلب

در مقاله امروز در مورد ترمیم بوتاکس به شما عزیزان توضیحاتی دادیم. گفتیم که ترمیم بوتاکس چیست چیست و چه زمانی انجام می شود. در مورد بهترین زمان برای ترمیم کردن بوتاکس نیز توضیحاتی داده و شرایط مختلف را بررسی کردیم. همچنین در مورد هزینه های ناشی از ترمیم و ملاک های موثر بر قیمت آن، به شما توضیحاتی دادیم. در پایان مقاله نیز، روش هایی به شما آموزش دادیم که با استفاده از آن ها می توانید مدت زمان ماندگاری بوتاکس خود را افزایش دهید. همچنین در مورد خدمات کلینیک زیبایی دکتر مهدوی و مزایای آن به شما عزیزان نکاتی ارائه کردیم.

سوالات متداول

هزینه ترمیم بوتاکس بیشتر است یا تزریق آن؟

طبق بررسی های صورت گرفته در اکثر موارد، هزینه های ناشی از ترمیم بوتاکس کمتر از تزریق اولیه آن خواهد بود. در ترمیم یا ریکاوری، معمولا حجم بوتاکس کمتری به صورت تزریق می شود. در نتیجه هزینه های ناشی از آن نیز کاهش خواهد یافت.

لازم است بدانید که یکی از ملاک های موثر بر محاسبه قیمت ترمیم بوتاکس، نوع کلینیک می باشد. یک کلینیک تخصصی، معمولا دارای تجهیزات پیشرفته تر، پزشکان حرفه ای تر و مواد اورجینال است. بنابراین هزینه درمان در چنین کلینیک هایی، کمی بیشتر خواهد بود.

خیر، پزشک برای ترمیم کردن بوتاکس از بی حسی موضعی در نواحی مورد نظر استفاده می کند. بنابراین شما حین درمان هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. البته پس از تزریق و ترمیم، معمولا با دردهای خفیف، احساس سوزش و کبودی جزئی مواجه می شوید که این مسئله نیز کاملا عادی است.

جالب است بدانید که ترمیم کردن بوتاکس در نواحی مختلفی انجام می شود. از مهم ترین نواحی می توان به صورت، زیر چشم، زیر بغل، ابرو و… اشاره کرد.

Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 88