صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

همه چیز درباره اصلاح صورت بعد از بوتاکس

اصلاح صورت بعد از بوتاکس
اصلاح صورت بعد از بوتاکس

آیا می‌دانستید که این امکان وجود ندارد تا بلافاصله بعد از بوتاکس نسبت به اصلاح صورت خود بپردازید؟ بوتاکس به‌عنوان یک روش ایمن و مؤثر در رفع چروک‌های پوستی شناخته می‌شود که همه ساله افراد زیادی در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. با این حال، برخی مراقبت‌های خاص پس از تزریق بوتاکس وجود دارند که برای موفقیت درمان باید آن‌ها را رعایت کنیم. در این مقاله از وبلاگ دکتر میعاد مهدوی، مدرس متخصص زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، دارای کلینیک‌های زیبایی در پونک و اسلام‌شهر می‌خواهیم شما را با شرایط و الزامات اصلاح صورت بعد از بوتاکس آشنا کنیم.

فهرست مطالب

چند روز بعد از بوتاکس میشه اصلاح کرد؟

افرادی که درمان بوتاکس را تکمیل می‌کنند، معمولاً این سؤال را دارند که چه مدت باید برای اصلاح صورت بعد از بوتاکس منتظر بمانند، یا اینکه چه زمانی از لوازم آرایشی استفاده کنند. آن چیز که مسلم است، این است که پس از دریافت درمان بوتاکس باید مدتی منتظر بمانید و بگذارید تا اثرگذاری اولیه درمان دریافتی انجام شود. این در حالی است که اگر اصلاح صورت خود را به‌صورت زودهنگام انجام دهید، این احتمال وجود دارد که روند درمان شما دچار اختلال شده و اثربخشی بوتاکس به دلایلی همچون حرکت بوتاکس به نواحی دیگر پوست کاهش یابد.

مقاله مرتبط : درباره عوارض بوتاکس بیشتر بدانید.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟
اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟

اصلاح زودهنگام پس از تزریق چه عوارضی می‌تواند داشته باشد؟

در دورانی که بوتاکس در پوست شما تزریق شده است، بافت زیرین و حتی سطح رویین پوست در یک دوره نقاهت به سر می‌برند. شما باید از انجام اقداماتی که باعث اخلال در روند درمان می‌شوند، مانند اصلاح صورت بعد از بوتاکس خودداری نمایید. از این بابت گفته می‌شود تا بهتر است که مدتی را منتظر بمانید تا روند درمان برای شما تکمیل گردد. زمانی که شما اقدام به اصلاح صورت بعد از بوتاکس در زمانی کوتاه پس از تزریق آن انجام می‌دهید، خطرات و عوارضی می‌توانند وجود داشته باشند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

  • اصلاح صورت بعد از بوتاکس اگر به‌صورت زودهنگام باشد، این احتمال وجود دارد که باعث تحریک پوستی، التهاب و حتی عفونت پوستی شود. به‌خصوص اگر ابزار اصلاح پوست شما تمیز نباشد و این کار می‌تواند روند بهبودی را به تأخیر بیندازد.
  • انجام اصلاح صورت بعد از بوتاکس به‌صورت زودهنگام خطر خونریزی و یا کبودی را افزایش می‌دهد. این شرایط بدین دلیل رخ می‌دهد که اصلاح زودهنگام می‌تواند به عروق خونی سطح پوست ناحیه تزریق فشار وارد کرده و آنها را دچار خونریزی نماید.
  • انجام اصلاح صورت بعد از بوتاکس به‌صورت زودهنگام خطر حرکت ماده بوتاکس تزریق شده را افزایش می‌دهد. این وضعیت درعین‌حال که باعث کاهش اثربخشی بوتاکس تزریق شده می‌شود، باعث خواهد شد تا برخی عوارض ناخواسته در بافت‌های اطراف محل تزریق رخ بدهند.

لیزرتراپی بعد از بوتاکس

لیزر درمانی نوعی درمان پوستی است که از انرژی نور برای بهبود ظاهر چین‌وچروک، جای زخم، رنگدانه و سایر مشکلات پوستی استفاده می‌کند. همچنین می‌تواند تولید کلاژن را تحریک کرده و پوست را سفت کند. ممکن است تعجب کنید که می‌توان لیزرتراپی و بوتاکس را برای بهبود نتایج خود ترکیب کرد، اما رعایت برخی اقدامات احتیاطی مورد نیاز خواهد بود.

به گفته برخی از متخصصان، لیزر درمانی بر طول عمر یا اثربخشی بوتاکس تأثیر نمی‌گذارد، اما ممکن است باعث تورم یا گرما شود که می‌تواند بوتاکس را به عضلات مجاور حرکت دهد و عوارض جانبی ناخواسته‌ای مانند افتادگی پلک ایجاد کند؛ بنابراین توصیه می‌شود تا حداقل یک هفته پس از تزریق بوتاکس برای لیزر درمانی صبر کنید.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس با وکسینگ

به‌طورکلی، اصلاح صورت بعد از بوتاکس با وکسینگ منع خاصی ندارد و بی‌خطر است، اما نیاز به یک سری از مراقبت‌ها وجود خواهند داشت. اولین نکته این است که باید زمان مناسبی را برای اصلاح صورت با وکسینگ بعد از بوتاکس انتخاب کنید. بر اساس نظر کارشناسان زیبایی، بهتر است تا حداقل ۴۸ ساعت بعد از تزریق بوتاکس صبر کنید و سپس اقدام به اصلاح صورت بعد از بوتاکس با وکسینگ کنید.

دومین نکته این است که برای اصلاح صورت بعد از بوتاکس با وکسینگ بهتر است تا از وکس‌های با کیفیت و مخصوص صورت استفاده کنید.

سومین نکته این است که برای اصلاح صورت بعد از بوتاکس با وکسینگ بهتر است صورت خود را خیلی زیاد نکشیده و نچرخانید. همچنین، بهتر است تا از افزایش فشار بر روی ناحیه تزریق خودداری کنید و وکس را به آرامی و با دقت روی پوست حرکت دهید.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس با وکسینگ
اصلاح صورت بعد از بوتاکس با وکسینگ

اصلاح صورت بعد از بوتاکس با تیغ و ژیلت:

اصلاح صورت بعد از بوتاکس با تیغ و ژیلت بعد از بوتاکس منع خاصی ندارد و بی‌خطر است، اما رعایت برخی نکات ضروری خواهند بود. اولین نکته این است که باید زمان مناسبی را برای اصلاح صورت بعد از بوتاکس با تیغ و ژیلت انتخاب کنید. بر اساس نظر کارشناسان زیبایی، بهتر است تا حداقل ۷۲ ساعت بعد از تزریق بوتاکس صبر کنید و سپس اقدام به اصلاح صورت بعد از بوتاکس با تیغ و ژیلت کنید.

دومین نکته، این است که برای اصلاح صورت بعد از بوتاکس با تیغ و ژیلت بهتر است تا از تیغ و ژیلت‌های تیز و تمیز استفاده کنید. قبل از اصلاح صورت، پوست خود را با آب و صابون شستشو دهید. این کار باعث می‌شود که پوست شما نرم و مرطوب شود و احتمال خراش و آسیب به پوست کاهش یابد.

سومین نکته برای اصلاح صورت بعد از بوتاکس با تیغ و ژیلت این است که از افزایش فشار بر روی ناحیه تزریق خودداری کنید. اگر ممکن است، بهتر است تا از تیغ و ژیلت در جهت رشد موها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که احتمال بریدگی و آسیب به پوست کاهش یابد.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس با تیغ و ژیلت.
اصلاح صورت بعد از بوتاکس با تیغ و ژیلت.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس با ماشین ریش تراش

اصلاح صورت بعد از بوتاکس با ماشین ریش تراش امکان‌پذیر است. بر اساس برخی منابع، حداقل یک تا دو هفته پس از تزریق بوتاکس باید برای اصلاح صورت خود با ماشین ریش تراش صبر کنید.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس می‌تواند پوست شما را لایه‌برداری کند که ممکن است با صاف‌تر و روشن‌تر کردن پوست، نتایج بوتاکس را افزایش دهد. با این حال، اگر پوست حساسی دارید یا هر گونه بیماری پوستی مانند آکنه، اگزما یا پسوریازیس دارید، باید از اصلاح زود هنگام صورت خود اجتناب کنید یا ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس به کمک بند انداختن:

اصلاح صورت با نخ یکی از روش‌های حذف موهای زائد از صورت به‌خصوص ابرو است که در بسیاری از کشورهای آسیایی و خاورمیانه محبوبیت دارد. این روش با استفاده از یک نخ پیچ‌خورده، موها را از ریشه بیرون می‌کشد و باعث صافی و تمیزی پوست می‌شود. این روش برای اصلاح ابرو، لب بالا، چانه، خط ریش و گردن مناسب است و مزایای زیر را دارد:

اصلاح صورت بعد از بوتاکس به کمک بند انداختن.
اصلاح صورت بعد از بوتاکس به کمک بند انداختن.
  • سریع و ارزان است.

این روش نیاز به هیچ وسیله یا ماده اضافی ندارد و فقط با یک تکه نخ انجام می‌شود. همچنین زمان کمی نیز می‌برد و می‌تواند در خانه یا سالن انجام شود.

  • دقیق و کنترل‌پذیر است.

این روش می‌تواند موهای کوتاه و نازک را نیز بردارد و فرم دلخواه را به ابروها بدهد. همچنین احتمال بریدن یا آسیب‌دیدن پوست را کاهش می‌دهد.

  • کمترین میزان تحریک پوستی را دارد.

این روش تحریک یا التهاب پوست را به حداقل می‌رساند و از تماس با مواد شیمیایی یا حرارتی جلوگیری می‌کند. همچنین باعث افزایش خون‌رسانی و کلاژن‌سازی پوست می‌شود و باعث جوانی و شادابی پوست می‌شود.

برای برداشتن ابرو بعد از بوتاکس به این روش باید اندکی منتظر بمانید تا روند درمان شما تکمیل گردد. این روش اصلاح ابرو بعد از بوتاکس را می‌توان ۴ تا ۷ روز بعد از تزریق بوتاکس انجام داد. باید دقت کرد که نخ و موچین را به طور مستقیم روی ناحیه تزریق شده نگذارید و از تحریک و تورم پوست جلوگیری کنید.

نکاتی درباره آرایش صورت بعد از بوتاکس

آرایش صورت بعد از بوتاکس یکی از دغدغه‌های افرادی است که از این روش جوان‌سازی پوست استفاده می‌کنند. به‌طورکلی، آرایش صورت بعد از بوتاکس منع خاصی ندارد و بی‌خطر است، اما نیاز به یک سری از مراقبت‌ها وجود دارد. اگر شما جزو افرادی هستید که به طور دائم آرایش می‌کنید و یا تمایل دارید تورم و قرمزی نقاط تزریق را با مواد آرایشی پنهان کنید، بهتر است تا مدتی دست نگه‌دارید و پس از آن آرایش کنید.

در هنگام آرایش، باید از افزایش فشار بر روی ناحیه تزریق خودداری کنید و از مواد آرایشی باکیفیت استفاده کنید. از مواد آرایشی که حاوی الکل هستند و پوست را خشک می‌کنند، باید اجتناب کنید. همچنین، از مواد آرایشی که حاوی مواد شیمیایی تند و تحریک‌کننده هستند، مانند رژ لب، باید دوری کنید. بعد از آرایش، باید از مراقبت‌های پوستی مناسب پیروی کنید. از نور آفتاب پرهیز کرده و از کرم ضدآفتاب با درجه SPF 30 استفاده کنید.

لایه‌برداری پوست بعد از بوتاکس

لایه‌برداری بخش مهمی از روتین مراقبت از پوست است که به ازبین‌بردن سلول‌های مرده پوست، باز کردن منافذ پوست و آشکارکردن پوست شاداب و درخشان کمک می‌کند. با این حال، پس از تزریق بوتاکس، مهم است که در مورد لایه‌برداری پوست احتیاط کنید. لایه‌برداری سریع پوست پس از تزریق بوتاکس به طور بالقوه می‌تواند نتایج تزریق بوتاکس را مختل کند و باعث گسترش بوتاکس به نواحی دیگر شود.

به‌طورکلی توصیه می‌شود حداقل ۱-۲ هفته پس از تزریق بوتاکس برای لایه‌برداری پوست صبر کنید. این امر به ما زمان می‌دهد تا بوتاکس در بافت ته‌نشین شود و ماهیچه‌ها به‌درستی شل شوند. همچنین به هنگام استفاده از لایه‌بردارهای ملایم و مناسب برای نوع پوست شما ضروری است تا از هرگونه تحریک یا آسیب به پوست جلوگیری کنید. به‌طورکلی، بهتر است قبل استفاده از مواد لایه‌بردار پس از تزریق بوتاکس با متخصص پوست خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که دستورالعمل‌های مناسب را برای شرایط خاص خود دنبال می‌کنید.

آرایش کردن بعد از بوتاکس
آرایش کردن بعد از بوتاکس

تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی در پونک و اسلام‌شهر

در این مقاله از وبلاگ کلینیک دکتر میعاد مهدوی در پونک و اسلام‌شهر شما را با شرایط و نکات لازم درباره اصلاح صورت بعد از بوتاکس آشنا کردیم. اصلاح صورت به‌عنوان یکی از مراقبت‌های روتین پوستی خواهد بود که تحت‌تأثیر تزریق بوتاکس انجام شده قرار خواهد گرفت. از این بابت همواره توصیه می‌کنیم تا از الزامات مراقبت‌های پس از دریافت بوتاکس پیروی کنید تا موفقیت درمان را به حداکثر برسانید. اگر تمایل داشته باشید تا درمان بوتاکس در اسلام‌شهر و یا پونک را با یکی از برترین متخصصین زیبایی استان تهران داشته باشید، دکتر مهدوی را به شما معرفی می‌کنیم.

دکتر میعاد مهدوی به‌عنوان یکی از برترین اساتید و متخصصین زیبایی در استان تهران شناخته می‌شوند که مقالات علمی مختلفی را در حوزه زیبایی در مجلات معتبر علمی جهان به چاپ رسانده‌اند. درمان بوتاکس شما در کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی تحت شرایط استاندارد و استریل پزشکی صورت می‌گیرد و حتی جعبه‌گشایی و یا آنباکس بوتاکس خریداری شده نیز توسط خودتان انجام خواهد شد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره روال درمان بوتاکس در کلینیک دکتر میعاد مهدوی، می‌توانید با شماره‌های موجود در پایین همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 96

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *