صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد کدامند؟

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد کدامند؟

فهرست مطالب

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد کدامند؟ این روزها بسیاری از افراد، داوطلب لیزر موهای زائد هستند. برطرف کردن موهای زائد به عنوان یکی از مهم ترین معضلات برای افراد مختلف، خصوصا خانم ها به شمار می رود. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای برطرف کردن موهای زائد خود به کلینیک های تخصصی مراجعه کنند. اگر شما هم جزء چنین افرادی هستید، لازم است بدانید که بعد از انجام لیزر، باید مراقبت هایی را رعایت نمایید. به علاوه مراجعه به یک کلینیک تخصصی از اهمیت بالایی برخوردار است. کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی، یکی از مراکزی است که اکثر زیبا جویان از روند رفع موهای زائد در آن رضایت داشته اند. دکتر مهدوی تخصص بالایی در این زمینه دارد و دانش خود را به اپراتورهای مرکز نیز انتقال داده است. در این محتوا قصد داریم در مورد مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بدن توضیحاتی به شما عزیزان دهیم. پس همراه ما باشید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد شامل چه مواردی می شوند؟

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد شامل کدام موارد هستند؟ در وهله اول باید بدانید که رعایت مراقبت های بعد از لیزر، نقش مهمی در سرعت نتیجه گیری دارد. پس بهتر است با رعایت این موارد، فرآیند درمان خود را سرعت ببخشید. در این بخش از مقاله به مهم ترین مراقبت های بعد از اولین جلسه لیزر اشاره می کنیم. این مراقبت ها باید بعد از هر جلسه لیزر درمانی، انجام شوند.  

  • عدم شست و شوی نواحی لیزر شده با آب گرم: یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد، عدم شست و شوی نواحی مورد نظر، با آب گرم است. زدن آب گرم یا داغ به نواحی لیزر شده، باعث بروز التهابات پوستی می شود. همچنین ممکن است روند لیزر شما را با اختلال مواجه کند. پس شما باید حداقل تا 48 ساعت بعد از انجام لیزر، از زدن آب داغ یا گرم به پوست خود خودداری کنید. در صورت رفتن به سونا و جکوزی نیز، ممکن است با التهابات شدید پوستی مواجه شوید. بنابراین بهتر است تا چند روز بعد از انجام لیزر، از رفتن به سونا، جکوزی و استخرهای آب داغ خودداری نمایید.
  • محافظت از پوست در مقابل اشعه آفتاب: از دیگر مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد می توان به محافظت از پوست در مقابل اشعه آفتاب اشاره کرد. بهتر است تا چند روز بعد از انجام لیزر، از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید خودداری کنید. در صورت مراجعه به بیرون از خانه، حتما از کرم های ضد آفتاب با اس پی اف مناسب استفاده نمایید. قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید بدون کرم ضد آفتاب می تواند پوست شما را دچار خارش و التهاب کند.
  • شیو نکردن ناحیه لیزر شده تا 2 هفته: یکی دیگر از مهم ترین مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد به شیو نکردن تا 14 روز مربوط می شود. همان طور که در جریان هستید، اشعه لیزر، فولیکول های مو را هدف قرار می دهد. بنابراین بخشی از موهای زائد، حدود 10 تا 14 روز بعد از انجام لیزر ریزش می کنند. شما باید این بازه زمانی را تحمل کرده و موهای زائد خود را شیو نکنید. بعد از گذشت 14 روز می توانید با استفاده از تیغ های اصلاح یا ژیلت، ناحیه مورد نظر را شیو نمایید.
  • استفاده از کرم های حاوی ویتامین E: گاهی پس از انجام لیزر، پوست شما دچار تغییر رنگ یا التهاب می شود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی بهتر است از کرم های ترمیم کننده حاوی ویتامین E استفاده کنید.
مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد|دکتر نسیم خرمی
لیزر موهای زائد و مراقبت های آن

چند ساعت بعد از لیزر دوش بگیریم؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در مورد مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد مطرح می شود، زمان دوش گرفتن است. با توجه به نکاتی که در بخش قبل گفتیم، شما تا 48 ساعت بعد از انجام لیزر، نباید پوست خود را با آب گرم یا داغ شست و شو دهید. البته این مسئله به این معنی نیست که نمی توانید تا دو روز دوش بگیرید. اتفاقا اپراتورها و متخصصان در کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد، به شما پیشنهاد می کنند که بلافاصله بعد از انجام لیزر با آب سرد، ناحیه مورد نظر را شست و شو دهید. هنگام انجام لیزر، پوست شما به ژل های سرد کننده آغشته می شود. به همین دلیل بهتر است بعد از انجام لیزر، با آب سرد، ناحیه مورد نظر را شست و شو دهید.  

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

از دیگر سوالات مهم در زمینه مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد، زمان مناسب برای شیو کردن می باشد. در بخش های قبلی توضیح دادیم که برای شیو کردن باید حداقل 14 روز صبر کنید. البته رعایت چند نکته به هنگام شیو کردن ناحیه لیزر شده، ضروری است. باید دقت داشته باشید که در حد فاصل بین دو جلسه لیزر، از کندن موهای زائد با دست اجتناب کنید. همچنین استفاده از دستگاه های اپیلاسیون، کرم های موبر و… ممنوع است. شما پس از گذشت این 14 روز می توانید به وسیله ژیلت یا تیغ های اصلاح، نواحی مورد نظر را شیو کنید. در صورت کندن موهای زائد با دست، استفاده از دستگاه های اپیلاسیون و کرم های موبر، روند رفع موهای زائد با اختلال مواجه خواهد شد.

جهت مشاوره و رزرو نوبت از طریق فرم نوبت دهی آنلاین و یا تلفن های تماس کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی در پونک – اسلامشهر  استفاده نمایید.

021-44813133

کلینیک پونک

رزرو نوبت آنلاین

مشاوره و رزرو نوبت

021-56165064

کلینیک اسلامشهر

آیا رعایت مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد الزامی است؟

بله، شما باید مراقبت بعد از لیزر صورت را رعایت کنید. در صورت عدم رعایت مراقبت های یاد شده، ممکن است روند درمانی شما با اختلال مواجه شود یا فرآیند رفع موهای زائد، مدت زمان بیشتری به طول انجامد.

Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 96