صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

درباره مراقبت بعد از لیفت با نخ بیشتر بدانید

توضیحاتی درباره مراقبت بعد از لیفت با نخ

لیفت با نخ یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست است که در کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی انجام می شود. برای کسب نتایج دلخواه با ماندگاری بالا، باید مراقبت بعد از لیفت با نخ به نحو صحیح رعایت شود.

فهرست مطالب

لیفت با نخ

انجام تکنیک های جوانسازی پوست با استفاده از نخ های قابل جذب یا لیفت با نخ مورد استقبال زیادی قرار گرفته شده است. از این روش برای کشیدن و محکم کردن پوست های افتاده و شل استفاده می شود. لیفت با نخ موجب از بین رفتن چین و چروک های پوست می گردد. عمل لیفتینگ موجب از بین رفتن نواحی کوچک دارای چربی در مناطق پایینی صورت می شود. نخ ها باعث افزایش تحریک تولید کلاژن در پوست می گردند.

مراقبت بعد از لیفت با نخ

اگر لیفت با نخ توسط یک پزشک متخصص ماهر و باتجربه انجام گردد و مراقبت بعد از لیفت صورت با نخ به خوبی رعایت شود، نتایج بهتری حاصل خواهد شد. برخی از مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ عبارتند از:

 • بعد از لیفت با نخ احتمال ایجاد کبودی و تورم زیاد است. برای کاهش تورم و کبودی پوست صورت می توانید برای مدت 2 روز از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • انجام حرکات شدید مانند خندیدن و یا گریه کردن برای مدت 1 الی 2 هفته بعد از لیفت با نخ ممنوع است.
 • بعد از لیفت با نخ در معرض تابش نور خورشید برای مدت طولانی قرار نگیرید. هنگام خروج از منزل حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • برای مدت 2 هفته بعد از لیفت با نخ به دندانپزشکی نروید.
 • برای مدت 3 هفته بعد از لیفتینگ صورت دهان نباید بیش از اندازه باز شود.
 • بعد از لیفت با نخ سر خود را بالاتر از بدن نگه دارید. دو عدد بالشت زیر سر برای بالا نگه داشتن بگذارید.
 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک بسیار مهم است.
مراقبت بعد از لیفت با نخ

موارد دیگر مراقبت بعد از لیفت با نخ

در هنگام مراقبت بعد از لیفت با نخ توجه داشته باشید که انجام هر گونه اقدامی که موجب آسیب رساندن به پوست و بخیه ها شود، ممنوع است. انجام تکنیک های پاکسازی پوست و اسکراب  بعد از لیفت با نخ توصیه نمی شود. 

 • مصرف سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی برای مدت یک هفته بعد از لیفت با نخ ممنوع است زیرا موجب بروز اختلال در گردش خون خواهد شد.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن برای مدت یک هفته بعد از انجام لیفتینگ صورت توصیه نمی شود.
 • مصرف ویتامین های K، E و A برای مدت یک هفته بعد از لیفت با نخ ممنوع است.
 • برای مدت 10 روز بعد از لیفت با نخ به محل های خیلی گرم مانند سونا نروید.
 • از انجام فعالیت های ورزشی و شغلی سنگین برای مدت دو هفته بعد از لیفتینگ صورت اجتناب کنید.
 • آقایان نباید برای مدت 2 هفته صورت خود را بعد از لیفت با نخ بتراشند.
 • آرایش کردن پوست صورت در دوران مراقبت بعد از لیفت با نخ ممنوع است. استفاده از مواد آرایشی موجب تحریک بیشتر پوست و بروز واکنش های حساسیتی می گردد.
مراقبتهای بعد از نخ لیفت صورت

مراقبتهای بعد از نخ لیفت صورت

انجام مراقبت بعد از لیفت با نخ برای رسیدن به نتیجه مطلوب حائز اهمیت است. برای مدت 2 ماه  ماساژ دادن  پوست تحت درمان ممنوع است. در زمان استراحت هم باید هیچگونه فشاری به محل مورد نظر وارد نشود.

در دوران مراقبت بعد از لیفت با نخ به پهلو و شکم نخوابید زیرا احتمال افزایش تورم و کبودی محل تحت درمان وجود دارد. اگر در زمان خواب غلت می زنید، باید در  هنگام خوابیدن کنار خود تکیه گاه هایی قرار دهید تا از  غلتیدن شما به طرفین ممانعت به عمل آید.

 عوارض رعایت ناصحیح مراقبت بعد از لیفت با نخ

نکات مهم درباره مراقبت بعد از لیفت با نخ  توسط پزشک متخصص بیان خواهد شد. رعایت صحیح مراقبت های بعد از لیفت با نخ،  احتمال بروز التهاب و عفونت محل مورد نظر را کاهش می دهد. اگر  مراقبت های بعد از لیفت به درستی انجام نگردد، احتمال بروز عوارض جانبی همچون خونریزی در ناحیه لیفت صورت افزایش می یابد.

اگر در دوران مراقبت بعد از لیفت با نخ خونریزی اتفاق افتاد، سر فرد را بالا نگهدارید و با گذاشتن کمپرس سرد بر روی صورت و گردن، خونریزی را کنترل کنید. اگر فرد در دوران مراقبت اجسام سنگین بلند کند، عطسه و سرفه های زیاد داشته باشد، برای انجام فعالیت های روزمره خود خیلی خم شود، فشار خونش افزایش یابد و یا فعالیت های ورزشی سخت و سنگین داشته باشد،  ممکن است خونریزی در ناحیه انجام لیفت رخ دهد.

محدود کردن انجام فعالیت های روزانه جزو  مراقبت بعد از لیفت با نخ است.  بعد از گذشت حدود 7 الی 10 روز می توانید فعالیت های روزمره خود را بدون هیچ نگرانی انجام دهید. برخی از داروهای مصرفی می توانند باعث خونریزی شوند. در جلسه مشاوره با پزشک قبل از لیفتینگ صورت حتما درباره داروهای مصرفی خود با وی سخن بگویید.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو با نخ
مراقبت های بعد از لیفت ابرو با نخ

مراقبت های بعد از لیفت ابرو با نخ

با بالا رفتن سن و تاثیر نیروی جاذبه زمین، ماهیچه های پیشانی ضعیف و شل می شوند. به همین دلیل چهره فرد همیشه خسته به نظر می رسد. همچنین سایه ابروها بر روی چشم، موجب ایجاد چهره ای خشن و عصبانی می گردد.

با لیفت ابرو با نخ و رعایت مراقبت بعد از لیفت با نخ می توانید چهره ای زیبا و چشمانی درشت و باز داشته باشید. بعد از لیفت ابرو با نخ باید استراحت کافی داشته باشید. انجام هر گونه فعالیت بدنی شدید بعد از لیفتینگ ممنوع است. برای کسب نتیجه مطلوب باید مراقبت های بعد از لیفت با نخ به درستی رعایت شود.

سخن پایانی

برای کسب بهترین نتیجه از تکنیک لیفت با نخ باید مراقبت بعد از لیفت با نخ به درستی رعایت شود. این تکنیک جوانسازی مقرون به صرفه، بدون برش جراحی و بسیار موثر است. با مراجعه به کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر میعاد مهدوی در پونک و اسلامشهر، اطلاعات بیشتری را درباره این تکنیک زیبایی و جوانسازی پوست کسب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 76

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *