صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

گلوله شدن ژل لب+ بررسی علت ها و راهکارهای درمانی

گلوله شدن ژل لب | درمان

مقدمه

گلوله شدن ژل لب به چه دلایلی اتفاق می افتد؟ احتمالا تا به حال نتایج تزریق غیر اصولی ژل لب را در اینترنت یا بین دوستان و اطرافیان خود مشاهده کرده اید. گاهی پس از تزریق ژل، لب افراد دچار تورم و التهاب می شود یا بخشی از ژل در گوشه ای از لب گلوله خواهد شد. این مسئله به چه دلیلی اتفاق می افتد؟ ممکن است دیدن چنین صحنه هایی باعث ایجاد ترس و اضطراب در شما شود و به همین دلیل از تزریق ژل لب روسی، اجتناب کنید.

لازم است بدانید که گلوله شدن ژل لب تنها در صورتی اتفاق می افتد که به کلینیک های غیر قانونی یا پزشک های غیر حرفه ای و کار نابلد مراجعه کنید. پس اصلا نیازی به نگرانی نیست. شما با مراجعه به یک پزشک خوب و حرفه ای می توانید عملیات تزریق ژل لب را در کیفیت و سلامت بالایی انجام دهید. به هر حال اگر با چنین مشکلاتی مواجه شدید، باز هم نیاز به نگرانی نیست. یک دکتر حرفه ای و کاربلد می تواند روند درمان شما را آغاز کند و نسبت به رفع گلوله شدن ژل لب اقدام نماید.

یکی از بهترین پزشک ها برای درمان گلوله شدن ژل لب در تهران، دکتر میعاد مهدوی است. دکتر مهدوی سال هاست که در زمینه تزریق و تخلیه ژل لب، فعالیت تخصصی و حرفه ای دارند. ایشان با توجه به دانش و مهارت بالایی که دارند، در زمینه های یاد شده، تدریس تخصصی نیز انجام می دهند. در ادامه در مورد دلیل گلوله شدن ژل لب و درمان آن در کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی به شما عزیزان توضیحاتی می دهیم.

فهرست مطالب

علت گلوله شدن ژل لب چیست؟

گلوله شدن ژل لب به چه دلیلی اتفاق می افتد؟ پیش از هر چیز باید به شما توضیح دهیم که ایجاد کیست در لب، پس از تزریق ژل، به چه دلایلی روی می دهد؟ این اتفاق ممکن است به دلایل مختلفی رخ بدهد که در ادامه برخی از آن ها را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

  • مواد فاقد کیفیت: یکی از مهم ترین دلایلی که باعث گلوله شدن ژل لب می شود، استفاده از مواد نامرغوب و فاقد کیفیت است. ژل ها و فیلرهای زیادی در بازار وجود دارند که برخی از آن ها فیک بوده و کیفیت بالایی ندارند. برخی دیگر از آن ها نیز ممکن است تاریخ مصرف گذشته باشند. در صورتی که به کلینیک های غیر قانونی مراجعه کنید، ممکن است از این ژل ها برای تزریق استفاده کنند. در این صورت احتمالا با پدیده ایجاد کیست روی لب پس از تزریق مواجه خواهید شد.
  • ناسازگاری ژل با پوست: از دیگر علت های گلوله شدن ژل لب می توان به عدم سازگاری ژل مورد نظر با پوست اشاره کرد. برخی ژل ها با پوست شما سازگاری مناسبی ندارند. این وظیفه پزشک است که بهترین و سازگارترین ژل را برای تزریق به لب شما انتخاب کند.
  • حساسیت به ژل یا فیلر: یکی دیگر از گلوله شدن لب بعد از تزریق ژل، حساسیت به ماده تزریق شده می باشد. ژل های موجود در بازار انواع مختلفی دارند. برخی سیلیکونی بوده و برخی دیگر حاوی هیالورونیک اسید می باشند. در صورتی که نسبت به ماده خاصی حساسیت یا آلرژی داشته باشید، باید حتما این مسئله را به پزشک اطلاع دهید. در غیر این صورت ممکن است بعد از تزریق، کیست هایی روی لب شما ایجاد شوند.
  • عدم تجربه پزشک: از دیگر علت های گلوله شدن ژل لب می توان به نداشتن تجربه کافی توسط پزشک اشاره کرد. ممکن است پزشک به دلیل آگاه نبودن از عمق تزریق، سوزن مناسب، زاویه تزریق ژل لب روسی و… نتواند کار خود را به خوبی انجام دهد.

جهت مشاوره و رزرو نوبت از طریق فرم نوبت دهی آنلاین و یا تلفن های تماس کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی در پونک – اسلامشهر  استفاده نمایید.

021-44813133

کلینیک پونک

رزرو نوبت آنلاین

مشاوره و رزرو نوبت

021-56165064

کلینیک اسلامشهر

برای درمان گلوله شدن ژل لب باید چه کار کرد؟

گلوله شدن ژل لب معمولا در اثر مراجعه به کلینیک های غیر حرفه ای اتفاق می افتد. حال در صورت بروز چنین مشکلی باید چه کرد؟ باید بگوییم که در صورت مشاهده چنین نتایجی بهتر است هر چه سریع تر، به یک پزشک حرفه ای و کاربلد مراجعه کنید. البته نیازی به اضطراب و نگرانی نیست، چرا که یک پزشک متخصص و حرفه ای، با دانش و اطلاعات زیادی که دارد می تواند به شما کمک کند تا به سرعت نسبت به رفع گلوله شدن ژل لب اقدام کنید. در برخی موارد که این گلوله شدن جزئی باشد، می توانید بعد از تسکین التهاب، با انجام ماساژهای آرام، این گلوله ها را برطرف نمایید.

دکتر میعاد مهدوی، به عنوان یکی از بهترین پزشکان متخصص پوست، مو و زیبایی در ایران، به شما کمک می کند تا طی کوتاه ترین زمان ممکن، سلامت خود را دوباره به دست آورید. ایشان تخصص بالایی در زمینه تزریق ژل لب روسی دارند و به خوبی از راهکارهای رفع کیست لب بعد از تزریق آگاهند. بنابراین با مراجعه به ایشان می توانید به راحتی مشکل خود را رفع کنید.

گلوله شدن ژل لب خطرناک است؟ کیست لب پس از تزریق، چه عوارضی به دنبال دارد؟

گلوله شدن ژل لب خطرناک است؟ احتمالا تا به این جای کار، به این سوال فکر کرده اید. باید بگوییم که در بسیاری از موارد، گلوله شدن فیلر در لب خطرناک نیست. در واقع گاهی افراد فکر می کنند التهاب پس از تزریق، همان گلوله شدن است که این تصور کاملا اشتباه می باشد. در اکثر موارد این التهاب پس از گذشت چند روز از بین می رود. بعد از رفع شدن التهاب با کمی ماساژ نرم می توان برآمدگی های سطحی را برطرف کرد.

البته در برخی موارد، گلوله شدن ژل لب می تواند خطرناک نیز باشد. در این موارد معمولا لب به طور غیر طبیعی ورم کرده و برآمده می شود. حتی ممکن است گاهی این مسئله منجر به بروز عفونت نیز شود. در چنین شرایطی نمی توان با استفاده از ماساژ، مشکل گلوله شدن را برطرف کرد. در این موارد باید حتما به پزشکی آگاه، با تجربه و حرفه ای مراجعه کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به مشکل شما رسیدگی کند.

مراجعه به پزشک برای رفع گلوله شدن ژل لب
مراجعه به پزشک برای رفع گلوله شدن ژل لب

هزینه برطرف کردن مشکل گلوله شدن ژل لب چقدر است؟

رفع مشکل گلوله شدن ژل لب در صورت مراجعه به پزشک با هزینه هایی همراه خواهد بود. حال این هزینه چقدر است؟ باید بگوییم که این کار معمولا هزینه زیادی در پی ندارد. البته هزینه ثابت و دقیقی نمی توان برای رفع گلوله شدن ژل لب در نظر گرفت. به طور کلی، هزینه این عملیات به ملاک های مختلفی بستگی دارد. برای مثال، میزان حاد بودن مشکل شما، به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین ملاک ها بر قیمت کار، شناخته می شود. هر چه مشکل شما پیچیده تر و حادتر باشد، قیمت نهایی کار بیشتر خواهد شد.

از دیگر ملاک های موثر بر قیمت رفع مشکل گلوله شدن ژل لب می توان به روش درمان اشاره کرد. گاهی مشکل شما به راحتی با ماساژ دادن اصولی برطرف می شود. البته باید در نظر داشته باشید که این ماساژ دادن باید حداقل 5 تا 7 روز بعد از تزریق ژل انجام شود. زمانی که لب متورم و کبود است، نباید آن را ماساژ داد. در برخی موارد، ماساژ دادن کارساز نیست و پزشک باید از روش های تخصصی استفاده کند. در چنین شرایطی هزینه کار افزایش پیدا خواهد کرد.

راهکارهای رفع مشکل گلوله شدن فیلر لب توسط پزشک کدامند؟

تا به این جای مقاله درباره تزریق ژل لب روسی و گلوله شدن ژل لب توضیحاتی دادیم. همان طور که گفتیم، دکتر میعاد مهدی، تخصص بالایی در زمینه رفع مشکل گلوله شدن ژل لب دارند. ایشان با استفاده از تکنیک های تخصصی، بهترین روش را برای درمان شما انتخاب کرده و مشکل شما را برطرف می کنند. در ادامه به برخی از راهکارهای مهم در برطرف کردن کیست های ژل، اشاره می کنیم.

  • تزریق آنزیم: یکی از بهترین راه ها برای رفع گلوله شدن ژل لب، تزریق آنزیم است. در این روش از آنزیم هیالورونید استفاده می شود. با تزریق آنزیم به محل گلوله شدن ژل، می توان فیلر موجود در آن ناحیه را تجزیه کرد. در نتیجه لب، پس از مدتی به حالت طبیعی باز می گردد. تمامی آنزیم های مورد استفاده در کلینیک زیبایی دکتر مهدوی، استاندارد و اورجینال هستند. دکتر مهدوی این آنزیم ها را جلوی چشم زیبا جو آنباکسینگ می کنند تا خیال زیبا جو از بابت سلامت آنزیم ها راحت باشد.
  • تزریق مجدد ژل: از دیگر راهکارهای مناسب برای رفع مشکل گلوله شدن ژل لب می توان به تزریق مجدد اشاره کرد. در صورتی که لب شما فرم دلخواه و مطلوبی پیدا نکرده باشد، پزشک می تواند با تزریق مقدار کمی ژل، سایر سطوح را نیز برجسته و یکدست کند.
  • تخلیه با سوزن یا جراحی: در برخی موارد بعد از تزریق ژل لب، کیست ها یا گلوله های بزرگی روی لب فرد ایجاد می شوند. در چنین شرایطی پزشک می تواند از عملیات تخلیه ژل لب استفاده کند. این روش با سوزن یا جراحی قابل اجرا می باشد. با تخلیه کردن ژل می توانید مشکل گلوله شدن آن را برطرف کنید.
راهکارهای برطرف کردن کیست لب بعد از تزریق
راهکارهای برطرف کردن کیست لب بعد از تزریق

معرفی بهترین پزشک تهران برای مشکلات بعد از تزریق ژل

در مقاله امروز در مورد گلوله شدن ژل لب توضیحات کاملی دادیم. لازم است بدانید که بروز مشکلات سطحی در تزریق فیلر یا ژل، بسیار رایج است. مسئله اصلی این جاست که برخی پزشک ها بعد از تزریق، تمامی مسئولیت ها را از خود سلب کرده و به وضعیت سلامت زیبا جو رسیدگی نمی کنند. بنابراین مراجعه به یک پزشک خوب، حرفه ای و مسئولیت پذیر از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید پزشکی را پیدا کنید که علاوه بر رعایت اصول بهداشتی و کاری، نسبت به سلامت شما مسئولیت پذیر باشد.

دکتر میعاد مهدوی، به عنوان یکی از بهترین متخصصان زیبایی در ایران شناخته می شود. رضایت بالای زیبا جویان از کیفیت کار دکتر مهدوی، برگ زرینی در کارنامه حرفه ای ایشان است. نکته قابل توجه این است که دکتر مهدوی، بعد از تزریق ژل لب روسی نیز وضعیت سلامت زیبا جو را به طور مداوم بررسی می کنند. تمامی مراجعه کنندگان به ایشان، رضایت بالایی از مسئولیت پذیری، هزینه و کیفیت کار داشته اند. با مراجعه به سایت کلینیک زیبایی دکتر مهدوی یا پیج اینستاگرامی ایشان می توانید رضایت بالای زیبا جویان را مشاهده کنید.

سوالات متداول

چطور می توان از گلوله شدن ژل لب جلوگیری کرد؟

برای جلوگیری از گلوله شدن ژل لب در وهله اول باید به یک پزشک خوب مراجعه کنید. رعایت کردن مراقبت های ذکر شده توسط پزشک نیز باید در اولویت قرار گیرد. برای مثال بهتر است تا چند روز صورت خود را زیاد حرکت ندهید یا از مواد آرایشی روی لب استفاده نکنید.

در صورتی که گلوله های ایجاد شده کوچک و سطحی باشند، می توانید با ماساژ آرام آن ها را در لب پخش کنید. البته این کار باید یک هفته بعد از تزریق و با نهایت دقت انجام شود.

خیر، پزشک تمامی کارهای خود را با بی حس کردن موضعی لب آغاز می کند. بنابراین شما هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 76