صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

بهترین زمان تمدید بوتاکس + شرایط و هزینه ها

بهترین زمان تمدید بوتاکس را چطور تشخیص دهیم؟

فهرست مطالب

مقدمه

بهترین زمان تمدید بوتاکس را چطور می توان تشخیص داد؟ همان طور که می دانید، تزریق بوتاکس به عنوان یکی از بهترین راه ها برای جوان سازی پوست و کاهش چین و چروک های پوستی شناخته می شود. بوتاکس نیز مثل سایر روش های تزریقی، ماندگاری دائمی ندارد و نتایج آن پس از مدتی از بین می روند. بنابراین در چنین شرایطی شما به تمدید بوتاکس نیاز پیدا خواهید کرد. تمدید یا ریکاوری بوتاکس با محو شدن تدریجی نتایج اولیه انجام می شود.

شما به عنوان یک زیبا جو، احتمالا از بهترین زمان تمدید بوتاکس اطلاع خاصی ندارید. لازم است بدانید که یکی از اصلی ترین موارد در تزریق و تمدید بوتاکس، مراجعه به یک پزشک حرفه ای و ماهر است. دکتر میعاد مهدوی در زمینه تزریق و تمدید بوتاکس، مهارت ویژه ای دارند. ایشان مدارک تخصصی فوق العاده ای دریافت کرده اند.بنابراین در زمینه های مختلفی مثل تدریس بوتاکس نیز فعالیت می کنند. در محتوای امروز قصد داریم در مورد زمان تمدید تزریق بوتاکس و عوامل موثر بر آن صحبت کنیم. پس اگر می خواهید اطلاعات خود را در مورد این موضوع افزایش دهید، بهتر است تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

نتیجه فوق العاده قبل و بعد از تمدید بوتاکس زیر چشم در مراکز معتبر
نتیجه فوق العاده قبل و بعد از تمدید بوتاکس زیر چشم در مراکز معتبر

تشخیص بهترین زمان تمدید بوتاکس

تشخیص بهترین زمان تمدید بوتاکس از عهده هر کسی بر نمی آید. در واقع زمان تمدید کردن بوتاکس، یک زمان ثابت و مشخص نیست که شما از آن آگاهی داشته باشید. همه چیز به مدت زمان ماندگاری نتایج اولیه از تزریق بوتاکس، مهارت و تجربه پزشک، مواد مصرفی و… بستگی دارد. البته طبق معیارها و استاندارد های جهانی، به طور متوسط مدت زمان ماندگاری بوتاکس، 3 تا 4 ماه خواهد بود. یعنی شما بعد از گذشت 3 تا 4 ماه از تزریق اولیه بوتاکس، باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

آیا بهترین زمان تمدید بوتاکس برای تمام افراد یکسان است؟

همان طور که در بخش قبلی مقاله گفته شد، بهترین زمان تمدید بوتاکس برای تمامی افراد، یکسان و ثابت نیست. عوامل مختلفی روی کاهش یا افزایش این مدت زمان تاثیر دارند. یکی از مهم ترین عوامل که در این بخش به بررسی آن می پردازیم، تعداد دفعات تزریق بوتاکس می باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که تعداد دفعات تزریق، روی تایم ترمیم بوتاکس تاثیر زیادی دارد.

در صورتی که برای اولین بار عملیات تزریق بوتاکس را انجام داده باشید، تایم ریکاوری بوتاکس برای شما کوتاه تر خواهد بود. در تزریق بوتاکس، موادی مورد استفاده قرار می گیرند که موجب فلجی عضلات زیر پوستی می شوند و از این طریق، چین و چروک های سطح پوست را کاهش می دهند. در دفعات بعدی تزریق، عضلات حالت انقباضی خود را از دست داده و شل می شوند.بنابراین تایم ریکاوری برای دفعات دوم، سوم و… به مرور افزایش پیدا می کند. معمولا در تزریق اول، تایم ریکاوری حدود 3 تا 4 ماه خواهد بود. این در حالی است که برای تزریق های بعدی، می توانید 6 تا 7 ماه صبر کنید و سپس برای تمدید بوتاکس خود اقدام نمایید.

چطور می توان بهترین زمان تمدید بوتاکس را افزایش داد؟

همان طور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، بهترین زمان تمدید بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد. در واقع هر چه ماندگاری تزریق بوتاکس در زیبا جو بیشتر باشد، تایم ریکاوری آن نیز طولانی تر خواهد شد. در ادامه به عوامل مختلف تاثیر گذار بر مدت زمان تمدید بوتاکس اشاره خواهیم کرد.

  • نوع بوتاکس: یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر بهترین زمان تمدید بوتاکس، می توان به نوع ماده مصرفی اشاره کرد. بوتاکس ها انواع مختلفی دارند و در برندهای متفاوتی تولید می شوند. هر ماده ای که دارای کیفیت بالاتری باشد، ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت. در نتیجه در صورت استفاده از بوتاکس های با کیفیت، تایم ریکاوری بوتاکس شما افزایش پیدا خواهد کرد.
  • سن زیبا جو: از دیگر ملاک های موثر بر بهترین زمان تمدید بوتاکس می توان به سن زیبا جو اشاره کرد. هر چه سن زیبا جو کمتر باشد، چین و چروک های او سطحی تر هستند. در نتیجه مدت زمان ماندگاری بوتاکس در افراد جوان و میانسال، بیشتر از افراد سالخورده است. بنابراین سن شما نیز روی تایم ریکاوری موثر خواهد بود.
  • رعایت مراقبت ها: همان طور که می دانید، بعد از تزریق بوتاکس باید مراقبت هایی انجام دهید. رعایت این مراقبت ها باعث دوام بیشتر بوتاکس روی پوست شما خواهد شد. در صورت ماندگاری بالاتر، تایم تمدید بوتاکس شما نیز افزایش خواهد یافت.

جهت مشاوره و رزرو نوبت از طریق فرم نوبت دهی آنلاین و یا تلفن های تماس کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی در پونک – اسلامشهر  استفاده نمایید.

021-44813133

کلینیک پونک

رزرو نوبت آنلاین

مشاوره و رزرو نوبت

021-56165064

کلینیک اسلامشهر

نقش پزشک متخصص در تشخیص بهترین زمان تمدید بوتاکس

همان طور که می دانید، تشخیص بهترین زمان تمدید بوتاکس بر عهده پزشک است. به همین دلیل بهتر است برای این کار، به پزشکی حرفه ای و متخصص مراجعه کنید. یک پزشک حرفه ای و کاربلد، می داند که شما چه زمانی به تمدید بوتاکس نیاز دارید. به علاوه در صورت مراجعه به پزشکان حرفه ای، می توانید تایم تمدید بوتاکس خود را تا حدی افزایش دهید.

دکتر میعاد مهدوی با تخصص بالایی که دارد به شما در تشخیص بهترین زمان تمدید بوتاکس کمک خواهد کرد. ایشان در زمینه لیفت ابرو با بوتاکس توانایی فوق العاده ای دارند. بنابراین به شما کمک می کنند تا روند درمانی خود را در کیفیت بالایی طی کنید. از طرفی ایشان از بهترین مواد برای تمدید و تزریق بوتاکس استفاده می کنند. بنابراین ماندگاری تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی، بسیار زیاد است.نکته جالب توجه این است که دکتر مهدوی، کپسول های بوتاکس را در مقابل چشم زیبا جویان آنباکسینگ می کنند. بنابراین شما می توانید بدون نگرانی از ابتلا به بیماری های پوستی یا عفونی، از خدمات دکتر میعاد مهدوی بهره ببرید.

عوامل موثر بر هزینه تمدید بوتاکس

شاید این سوال در ذهنتان شکل بگیرد که هزینه ریکاوری بوتاکس چقدر است؟ باید بگوییم که محاسبه این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی می توان گفت که هزینه تمدید یا ترمیم بوتاکس نسبت به تزریق اولیه، کمتر است. در نهایت همه چیز به نوع بوتاکس مصرفی، حجم بوتاکس تزریق شده به زیبا جو، مهارت و  تجربه پزشک و… بستگی دارد. هر چه بوتاکس مصرف شده از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، هزینه نهایی کار نیز بیشتر خواهد شد. از طرفی بیشتر شدن حجم بوتاکس نیز باعث افزایش هزینه های جاری می شود. پزشک نیز با توجه به تخصص خود، دستمزد مناسبی دریافت خواهد کرد.

متاسفانه برخی از کلینیک های غیر قانونی این کار را با هزینه های ارزان انجام می دهند. شما باید هوشیار باشید و به این کلینیک ها اعتماد نکنید. معمولا در چنین مراکزی از بوتاکس های فاقد کیفیت یا تاریخ مصرف گذشته استفاده می شود. بنابراین بهتر است جهت ایمنی بیشتر و اطمینان از روند درمان، به یک پزشک متخصص و قانونی، مثل دکتر میعاد مهدوی، مراجعه کنید.

خلاصه و جمع بندی مطلب

در مقاله امروز به بررسی بهترین زمان تمدید بوتاکس پرداختیم. به شما گفتیم که تایم تمدید بوتاکس در تمامی افراد یکسان نیست. همچنین در مورد عوامل موثر بر تایم ماندگاری بوتاکس صحبت کردیم. برای مثال گفتیم که در تزریق اولیه، تایم ریکاوری کوتاه تر خواهد بود. این در حالی است که در تزریق های بعدی، این بازه زمانی، افزایش پیدا می کند. در ادامه تلاش کردیم در مورد استانداردهای جهانی برای ترمیم بوتاکس صحبت کنیم. همچنین به بررسی هزینه های ناشی از تمدید بوتاکس و عوامل موثر بر آن پرداختیم.

در نهایت نیز دکتر میعاد مهدوی را به شما معرفی کرده و مزیت های مراجعه به کلینیک ایشان را برای شما عزیزان شرح دادیم. امید است مطالعه این مقاله برای شما سودمند بوده باشد.

سوالات متداول

استانداردهای جهانی در مورد بهترین زمان تمدید بوتاکس چه می گویند؟

طبق استانداردهای جهانی، بهترین زمان تمدید بوتاکس به طور میانگین، 3 تا 4 ماه بعد از تزریق اولیه خواهد بود. البته این بازه زمانی ثابت نیست و با توجه به ملاک های مختلف، دستخوش تغییر می شود.

خیر، ریکاوری بوتاکس یا تمدید آن، هیچ خطری برای شما به دنبال ندارد. این روش در سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید قرار گرفته و هیچ عوارض خاصی با خود به همراه نخواهد داشت. تنها ممکن است چند روز بعد از تزریق، درد و کبودی خفیفی احساس کنید که این علائم نیز به سرعت محو می شوند.

بله، در صورت استفاده از بوتاکس های فیک یا تاریخ مصرف گذشته، نتایج دلخواهی دریافت نخواهید کرد. در مواردی حتی ممکن است این مواد، خطراتی برای شما به همراه داشته باشند. پس برای تمدید بوتاکس، حتما به پزشکی معتبر مراجعه کنید.

معمولا هزینه ریکاوری بوتاکس از تزریق اولیه کمتر است. در تمدید بوتاکس از ماده کمتری استفاده می شود. به علاوه عضلات صورت، حالت انقباض اولیه خود را تا حدی از دست داده اند. بنابراین ریکاوری یا تمدید بوتاکس با هزینه کمتری همراه خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 88