صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

همه چیز درباره بوتاکس مسپورت

بوتاکس مسپورت
همه چیز درباره بوتاکس مسپورت

مقدمه     

بوتاکس به‌عنوان یک درمان مناسب برای رفع چین و چروک‌های پوستی و برخی بیماری‌ها محسوب می‌شود. این ماده حدود دو دهه است که توسط پزشکان و متخصصین زیبایی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، به‌عنوان یکی از فرآورده‌های دارویی پرطرف‌دار در سراسر جهان محسوب می‌شود. به‌گونه‌ای که امروزه از بوتاکس توسط کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی تولید و عرضه می‌شود. چندین سال است که حتی در کشور ما نیز یک برند مطرح برای تولید بوتاکس در حال فعالیت است که آن را با نام بوتاکس مسپورت می‌شناسیم. در این مقاله از وب‌سایت کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی در پونک و اسلام‌شهر می‌خواهیم شما را با بوتاکس مارک مسپورت آشنا کرده و کاربرد و مزایای آن را به شما شرح دهیم.

فهرست مطالب

بوتاکس مصپورت چیست؟

بوتاکس مسپورت یک داروی تزریقی است که از سم بوتولینوم نوع A تهیه شده است. این سم با اتصال به پایانه‌های عصبی عضلات، از رسیدن پیام انقباضی به آن‌ها جلوگیری می‌کند؛ بنابراین، عضلات فلج می‌شوند و چین و چروک‌های ناشی از انقباض آن‌ها کاهش می‌یابند. بوتاکس مصپورت یک پروتئین پیچیده است که از ترکیب کلستریدیوم بوتولینوم نوع A و کمپلکس هماگلوتینین ساخته شده است. کمپلکس هماگلوتینین ماده‌ای است که باعث می‌شود تا بوتاکس مارک مسپورت بهتر و سریع‌تر به عضلات متصل شود.

بوتاکس مصپورت ساخت چه کشوری است؟
بوتاکس مصپورت ساخت چه کشوری است؟

بوتاکس مصپورت ساخت چه کشوری است؟

بوتاکس مسپورت یک محصول ایرانی است که توسط شرکت مصون دارو در سال ۱۳۹۱ تولید شده است. این شرکت یک شرکت دانش‌بنیان است که در سال ۱۳۸۶ تأسیس گردیده است. این شرکت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و انستیتو پاستور ایران، موفق به تولید بوتاکس مصپورت شده است. بوتاکس مسپورت مطابق با استانداردهای آمریکا و اروپا تولید شده است و زمینه صادرات آن به کشورهای خارجی فراهم شده است.

نحوه اثر بوتاکس مسپورت چگونه است؟

بوتاکس مسپورت با تزریق در عضلات مورد نظر، باعث فلج موقت آن‌ها می‌شود. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که بوتاکس مصپورت به پایانه‌های عصبی عضلات متصل شده و از رسیدن پیام انقباضی به آن‌ها جلوگیری می‌کند. بدین ترتیب، عضلات از حالت انقباض خارج شده و چین و چروک‌های ناشی از آن‌ها کاهش می‌یابند. اثر بوتاکس مسپورت معمولاً ۴۸ ساعت بعد از تزریق شروع می‌شود و ۷ تا ۱۴ روز بعد از تزریق به حداکثر می‌رسد. اثر بوتاکس مصپورت می‌تواند ۴ تا ۶ ماه بماند و بعد از آن کم‌کم از بین می‌رود.

بوتاکس مصپورت چه تفاوتی را با بوتاکس‌های دیگر دارد؟

بوتاکس مسپورت با بوتاکس‌های دیگر مانند دیسپورت و زئومین تفاوت‌هایی دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • بوتاکس مصپورت یک محصول ایرانی است و قیمت آن کمتر از بوتاکس‌های خارجی مانند دیسپورت و زئومین است.
 • بوتاکس مسپورت غلظت بالاتری از سم بوتولینوم نوع A دارد و بنابراین میزان دوز مورد نیاز برای تزریق آن کمتر است.
 • بوتاکس مصپورت ماندگاری بیشتری نسبت به بوتاکس‌های دیگر دارد و بنابراین فاصله بین تزریق‌های مجدد طولانی‌تر است. این امر می‌تواند نشان‌دهنده مزیت اقتصادی استفاده از این توکسین بوتولینوم است.
 • بوتاکس مسپورت عوارض جانبی کمتری نسبت به سایر برندهای بوتاکس دارد. این امر به دلیل کیفیت بالاتر محصول و استفاده از تکنیک‌های پیشرفته تولید است.
 • بوتاکس مصپورت عدم حساسیت‌زایی دارد و برای افرادی که به بوتاکس‌های دیگر حساسیت دارند مناسب است.

بوتاکس مسپورت به حفظ وضعیت طبیعی پوست و جلوگیری از ایجاد ظاهر غیرطبیعی و بی‌حسی صورت کمک می‌کند. این امر به دلیل غلظت بیشتر سم بوتولینوم نوع A و طول مدت طولانی‌تر محصول است. ظاهر طبیعی ایجاد شده نیز به دلیل استفاده از تکنیک‌های پیشرفته تولید است که ساختار طبیعی پوست را حفظ می‌کند.

مسپورت و دیسپورت
مسپورت و دیسپورت

استفاده از بوتاکس مصپورت برای چه کسانی توصیه شده است؟

بوتاکس صورت مسپورت برای افرادی که می‌خواهند چین و چروک‌های صورت خود را کاهش دهند یا از ایجاد چین و چروک‌های جدید جلوگیری کنند، توصیه می‌شود. بوتاکس مصپورت می‌تواند برای رفع چین و چروک‌های ناحیه پیشانی، بین ابرو، دور چشم، بالای بینی، اطراف دهان، چانه و گردن مفید باشد. بوتاکس مسپورت همچنین برای درمان میگرن، تعریق بیش از حد، اسپاسم عضلانی، انحراف چشم و سایر مشکلات عصبی و عضلانی که با انقباض غیرارادی عضلات همراه هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوتاکس مصپورت برای افرادی که به بوتاکس‌های دیگر حساسیت دارند یا از کیفیت و ماندگاری آن‌ها راضی نیستند، یک گزینه مناسب است.

در مقاله جداگانه ایی به بوتاکس پیشانی پرداخته ایم.بوتاکس پیشانی چیست؟مزایا و معایب و روش های انجام

مزایای بوتاکس مصپورت

بوتاکس مسپورت به‌عنوان یک نوع بوتاکس ایرانی است که برای کاهش چین و چروک‌های پوست و درمان برخی اختلالات عصبی و عضلانی استفاده می‌شود. بوتاکس مصپورت مزایای زیر را دارد:

 • قیمت مناسب:

بوتاکس مسپورت به دلیل تولید داخلی، قیمت کمتری نسبت به بوتاکس‌های خارجی دارد و برای افرادی که به دنبال یک روش اقتصادی برای جوان‌سازی پوست هستند، یک گزینه مناسب است.

 • کیفیت بالا:

بوتاکس مصپورت از نظر کیفیت و کارایی با بوتاکس‌های معتبر دیگر رقابت دارد و نتایج بسیار عالی را برای کاربران خود به ارمغان می‌آورد. بوتاکس مسپورت توسط سازمان غذا و داروی ایران مورد تأیید قرار گرفته است.

 • ماندگاری بیشتر:

بوتاکس مصپورت غلظت بالاتری از سم بوتولینوم نوع A دارد و بنابراین میزان مورد نیاز برای تزریق آن کمتر است. این باعث می‌شود که اثربخشی و ماندگاری بوتاکس مسپورت بیشتر از بوتاکس‌های دیگر باشد و فاصله بین تزریق‌های مجدد طولانی‌تر شود.

 • عوارض جانبی کمتر:

بوتاکس مصپورت عدم حساسیت‌زایی دارد و برای افرادی که به بوتاکس‌های دیگر حساسیت دارند مناسب است. همچنین، بوتاکس مسپورت عوارض جانبی کمتری نسبت به بوتاکس‌های دیگر ایجاد می‌کند و از ایجاد ظاهر غیرطبیعی و بی‌حسی صورت جلوگیری می‌کند.

 • کاربردهای متنوع:

بوتاکس مصپورت نه‌تنها برای رفع چین و چروک‌های صورت، بلکه برای درمان میگرن، تعریق بیش از حد، اسپاسم عضلانی، استرابیسم و سایر مشکلات عصبی و عضلانی که با انقباض غیرارادی عضلات همراه هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مقاله جداگانه ایی به بوتاکس میگرن پرداخته ایم.بوتاکس میگرن چیست و چگونه انجام می شود؟

مزایای مسپورت
مزایای مسپورت

معایب و عوارض احتمالی بوتاکس از برند مصپورت

بوتاکس مسپورت همانند هر داروی دیگری ممکن است برخی عوارض جانبی شامل موارد زیر را داشته باشد:

 • نیاز به تزریق مکرر:

بوتاکس مصپورت اثر خود را بعد از مدتی از دست می‌دهد و برای حفظ نتیجه مطلوب، باید تزریق مجدد انجام شود. این تزریق‌ها ممکن است هزینه‌بر و زمان‌گیر باشند.

 • احتمال گسترش بوتاکس تزریقی به نواحی دیگر:

بوتاکس مصپورت ممکن است از محل تزریق به نقاط دیگر منتشر شود و باعث فلج عضلات غیرمرتبط شود.

 • احتمال ایجاد اعتیاد:

بوتاکس مصپورت ممکن است باعث ایجاد اعتیاد به‌ظاهر جوان‌تر شود و باعث شود که فرد بخواهد بیشتر و بیشتر از آن استفاده کند. این امر می‌تواند باعث ایجاد مشکلات روانی و اجتماعی شود.

 • احتمال ایجاد درد، تورم، خونریزی، کبودی یا عفونت در محل تزریق:

اینها عوارض جانبی شایع و خفیفی هستند که معمولاً در عرض چند روز برطرف می‌شوند. آنها به دلیل سوراخ‌شدن پوست و بافت ماهیچه‌ای توسط سوزن ایجاد می‌شوند.

 • احتمال ایجاد حالت تهوع، خستگی، بی‌حالی یا اضطراب:

اینها نیز عوارض جانبی شایع و خفیفی هستند که ممکن است پس از تزریق بوتاکس، به‌ویژه برای میگرن مزمن، دیستونی دهانه رحم، یا تعریق زیاد رخ دهند. آنها احتمالاً به دلیل واکنش بدن به سم یا استرس عمل هستند.

 • احتمال ایجاد فشارخون پایین، حمله قلبی یا سکته:

اینها عوارض جانبی نادر و جدی هستند که ممکن است نشان‌دهنده مسمومیت با بوتولینوم باشد، وضعیتی که در آن سم به خارج از محل تزریق گسترش می‌یابد و بر سیستم عصبی تأثیر می‌گذارد. این می‌تواند منجر به عوارض تهدید کننده حیات مانند ایست قلبی یا نارسایی تنفسی شود.

 • احتمال ایجاد فلج یا ضعف عضلانی صورت یا بدن:

اینها نیز عوارض جانبی نادر و جدی هستند که ممکن است نشان‌دهنده مسمومیت بوتولینوم یا مصرف بیش از حد باشد. آنها توسط سمی ایجاد می‌شوند که بر عضلاتی که حرکت، حس یا عملکرد صورت یا قسمت‌های بدن را کنترل می‌کنند تأثیر می‌گذارد.

 • احتمال ایجاد اختلال در بینایی، گفتار، بلع، تنفس یا ادرار:

اینها نیز عوارض جانبی نادر و جدی هستند که ممکن است نشان‌دهنده مسمومیت بوتولینوم یا مصرف بیش از حد باشد. آنها توسط سمی ایجاد می‌شوند که بر عضلات کنترل کننده چشم، دهان، گلو، ریه‌ها یا مثانه تأثیر می‌گذارد.

 • احتمال ایجاد حساسیت شدید یا واکنش آلرژیک:

این یک عارضه جانبی بسیار نادر و جدی است که ممکن است در برخی از افرادی که به بوتاکس یا هر یک از ترکیبات آن حساسیت یا آلرژی مفرط دارند رخ دهد. می‌تواند علائمی مانند کهیر، خارش، تورم، مشکل در تنفس یا آنافیلاکسی (یک واکنش آلرژیک شدید و بالقوه کشنده) ایجاد کند.

در مقاله جداگانه ایی به عوارض بوتاکس پرداخته ایم .درباره عوارض بوتاکس بیشتر بدانید.

مصپورت، انتخاب حرفه‌ای‌ها
مصپورت، انتخاب حرفه‌ای‌ها

نحوه تزریق بوتاکس برند مصپورت چگونه است؟

تزریق بوتاکس مسپورت یک روش غیرتهاجمی و سریع است که معمولاً در مطب متخصصین زیبایی همچون دکتر میعاد مهدوی انجام می‌شود. پیش از تزریق، پزشک محل‌های مورد نظر برای تزریق را با مداد نشان می‌زند و ممکن است از کرم بی‌حسی یا یخ برای کاهش درد و تورم استفاده کند. سپس با استفاده از سرنگ و سوزن بسیار کوچک، مقدار مورد نیاز از بوتاکس مصپورت را در عمق مشخصی از عضلات تزریق می‌کند.

تزریق بوتاکس مسپورت معمولاً ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد و بسته به ناحیه مورد نظر، ممکن است ۲۰ تا ۵۰ واحد از بوتاکس مصپورت مصرف شود. پس از تزریق، پزشک ممکن است از شما بخواهد که چند دقیقه در مطب بمانید تا از وضعیت شما اطمینان حاصل کند.

بوتاکس برند مصپورت در چه دوزهایی تولید و عرضه می‌شود؟

بوتاکس مسپورت در دو دوز مختلف تولید و عرضه می‌شود: ۱۰۰۰ واحد و ۵۰۰ واحد. هر ویال از بوتاکس مصپورت شامل ۱۰۰۰ یا ۵۰۰ واحد از سم بوتولینوم نوع A و ۱۵۰ میکروگرم کمپلکس هماگلوتینین است. بوتاکس مسپورت به‌صورت پودر لئوفیلیزه استریل تولید می‌شود که باید قبل از تزریق با محلول سدیم کلرید ۰.۹ درصد ترکیب شود. مقدار محلول مورد نیاز بستگی به دوز و ناحیه مورد نظر دارد و معمولاً بین ۱ تا ۴ میلی‌لیتر است. بوتاکس مصپورت باید در دمای ۲ تا ۸ درجه سانتی‌گراد نگهداری شود و از تابش نور و حرارت دوری کنید.

بوتاکس مصپورت برای رفع چین و چروک‌های چه مناطقی مناسب‌تر است؟

بوتاکس صورت مسپورت برای رفع چین و چروک‌های ناشی از انقباض عضلات صورت مناسب است. بوتاکس مصپورت می‌تواند برای درمان چین و چروک‌های ناحیه پیشانی، بین ابرو، دور چشم، بالای بینی، اطراف دهان، چانه و گردن مورد استفاده قرار گیرد. بوتاکس مسپورت می‌تواند به بهبود ظاهر صورت، افزایش اعتماد به نفس، و کاهش استرس کمک کند. بوتاکس مصپورت همچنین می‌تواند برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک‌های جدید یا عمیق‌تر مفید باشد.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس مصپورت شامل چه مواردی است؟

برای داشتن نتایج بهتر و ماندگارتر از تزریق بوتاکس مسپورت، باید مراقبت‌های بعد از تزریق را رعایت کنید. برخی از این مراقبت‌ها عبارت‌اند از:

 • از ماساژ، فشار، یا تماس محل تزریق خودداری کنید تا از پخش‌شدن بوتاکس مصپورت به نواحی دیگر جلوگیری کنید.
 • از خوابیدن روی صورت خودداری کنید و سعی کنید در حالت نشسته یا ایستاده بخوابید.
 • از ورزش، حمام گرم، سونا، یا هر فعالیتی که باعث افزایش دمای بدن شود، خودداری کنید.
 • از مصرف الکل، داروهای ضدالتهاب، یا مکمل‌های خون‌ریزی خودداری کنید تا از خونریزی یا کبودی کمتری برخوردار باشید.
 • از مصرف غذاهای تند، شور، یا اسیدی خودداری کنید تا از تحریک پوست خود جلوگیری کنید.
 • از مصرف سیگار یا دخانیات دیگر خودداری کنید تا از کاهش اثربخشی بوتاکس مسپورت جلوگیری کنید.
 • از مواجهه با نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش خودداری کنید تا از آسیب‌دیدن پوست خود جلوگیری کنید.
 • از مصرف داروهایی که با بوتاکس مسپورت تداخل دارند، خودداری کنید. مگر اینکه پزشک شما توصیه کند.
 • در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی یا نگرانی، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید.

 این مراقبت‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا از تزریق بوتاکس مصپورت حداکثر استفاده را ببرید و از احتمال بروز مشکلات جلوگیری کنید.

خرید بوتاکس مسپورت
خرید بوتاکس مسپورت

سخن پایانی

در این مقاله شما را با بوتاکس مسپورت به‌عنوان یک برند مطرح تولید بوتاکس در ایران آشنا کردیم. این برند بوتاکس در حال حاضر به کشورهای دیگر نیز صادر می‌شود و از نظر ساختاری شباهت بسیار زیادی را با بوتاکس دیسپورت ساخت کشور انگلیس دارد. در پایان درصورتی‌که تمایل به دریافت درمان بوتاکس در اسلام‌شهر و یا پونک دارید، از شما دعوت می‌کنیم تا با کلینیک دکتر میعاد مهدوی آشنا شوید.

دکتر میعاد مهدوی به‌عنوان یکی از برترین اساتید زیبایی در استان تهران شناخته می‌شوند که سابقه تدریس چندین دوره زیبایی را دارند و به‌عنوان یکی از برترین متخصصین زیبایی در پونک و اسلام‌شهر شناخته می‌شوند. درمان شما در کلینیک بوتاکس دکتر میعاد مهدوی در پونک و اسلام‌شهر بدین صورت خواهد بود که آنباکس و یا جعبه‌گشایی محصول خریداری شده توسط انجام خواهد شد. همچنین درمان بوتاکس به‌صورت تضمینی انجام شده و می‌توانید با خیالی راحت درمان خود را پیگیری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از شما دعوت می‌کنیم تا با کلینیک دکتر میعاد مهدوی در اسلام‌شهر و پونک برای دریافت وقت مشاوره زیبایی با دکتر مهدوی در ارتباط باشید.

1/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 76

یک نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *