صفحه اصلی اسلامشهر پونک اینستاگرام

مزوتراپی بعد از کاشت مو ضروری است؟

مزوتراپی بعد از کاشت مو | دکتر میعاد مهدوی
درمان ریزش مو با مزوتراپی بعد از کاشت

مقدمه

 

مزوتراپی بعد از کاشت مو چه فوایدی دارد؟ آیا باید حتما بعد از کاشت مو، مزوتراپی انجام داد؟ چطور می توان از کاشت مو محافظت کرد؟ احتمالا این سوالات به ذهن شما نیز خطور کرده اند. افرادی که دوره کاشت مو را می گذرانند به دنبال راهی برای حفظ و تقویت موهایشان هستند. یکی از راه های حفظ و تقویت رشد مو پس از کاشت، انجام مزوتراپی است. اگر شما هم به عنوان یک داوطلب به دنبال راهی برای افزایش سلامت و رشد موهای کاشته شده خود هستید، بهتر است مقاله امروز ما را دنبال کنید. در این مقاله در مورد فواید مزوتراپی بعد از کاشت مو و نکات مربوط به آن در کلینیک زیبایی دکتر مهدوی توضیحاتی می دهیم. پس ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید.

فهرست مطالب

ایا مزوتراپی بعد از کاشت مو واجب است؟

 

آیا انجام مزوتراپی بعد از کاشت مو واجب است؟ بدون شک این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که افراد پس از کاشت مو می پرسند. به طور کلی باید بدانید که هیچ لزومی برای انجام مزوتراپی پس از کاشت وجود ندارد اما در صورتی که این کار را انجام دهید، می توانید به تقویت و رشد موهای خود کمک کنید. به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان متخصص پوست و مو، به شما پیشنهاد می کنند که پس از کاشت، چند جلسه مزوتراپی انجام دهید.

بنابراین می توان این طور گفت که مزوتراپی بعد از کاشت مو به عنوان یک درمان تکمیلی محسوب می شود. پس بهتر است بعد از کاشت، انجام چند جلسه مزوتراپی را در دستور کار خود قرار دهید. البته این کار حتما باید تحت نظر پزشکی متخصص و کار بلد صورت گیرد. باید بدانید که مزوتراپی فرآیندی است که طی آن مواد معدنی، ویتامین های مفید، اسیدهای آمینه و… به پوست سر شما تزریق می شوند. این کار باعث تقویت رشد موهای شما شده و از ریزش مجدد آن ها جلوگیری می کند. پس اگر به دنبال راهی هستید که پس از کاشت، موهای خود را تقویت کنید، بهتر است از روش مزوتراپی استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: ایا مزوتراپی باعث رشد مجدد مو میشود ؟ 🤷‍♂️

مزوتراپی بعد از کاشت مو | کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی
تاثیر مزوتراپی روی کاشت مو

مزوتراپی بعد از کاشت مو در چند جلسه انجام می شود؟

تا به این جای کار در مورد ضروری بودن مزوتراپی بعد از کاشت مو، توضیحاتی دادیم. بسیاری از مراجعین به کلینیک دکتر میعاد مهدوی این سوال را مطرح می کنند که بعد از کاشت مو چند جلسه مزوتراپی لازم است؟ باید بدانید که تعداد دقیق جلسات مزوتراپی پس از کاشت مشخص نیست. در واقع تعداد جلسات تکمیل درمان با توجه به نکات مختلفی مشخص می شود. در ادامه برخی از دلایل را برای شما شرح می دهیم.

  • یکی از عوامل موثر بر تعداد جلسات مزوتراپی بعد از کاشت مو، محدوده کاشت شماست. برخی افراد ریزش یا طاسی کمتری دارند. بنابراین محدوده کاشت آن ها نیز کمتر است. در صورتی که محدوده کاشت کوچکتر باشد، معمولا روند درمانی زودتر انجام می شود و شما می توانید طی 3 یا 4 جلسه، رشد موهای خود را تقویت کنید.
  • از دیگر عوامل موثر بر تعداد جلسات مزوتراپی بعد از کاشت مو می توان به نوع کوکتل مصرفی اشاره کرد. در کلینیک های مختلف از برندهای متفاوت کوکتل مزوتراپی استفاده می شود. نکته قابل توجه این است که دکتر میعاد مهدوی از بهترین برندهای کوکتل برای تزریق استفاده می کند. بنابراین با مراجعه به ایشان می توانید تعداد جلسات درمانی خود را کاهش دهید.

به طور کلی، تعداد جلسات مزوتراپی بعد از کاشت مو بین 3 تا 15 خواهد بود. دکتر مهدوی با معاینه موهای شما و مشاهده وضعیت کاشت، تعداد جلسات را تخمین زده و به شما اعلام می کنند. سپس روند درمانی آغاز می شود. 3 جلسه ابتدایی باید با فاصله زمانی 7 تا 10 روز یک بار انجام شوند. پس از مشاهده نتایج اولیه، فاصله زمانی جلسات افزایش پیدا می کند. از جلسه چهارم به بعد می توان هر دو هفته یک بار، تزریق را انجام داد. البته همه چیز به نظر نهایی پزشک بستگی دارد.

بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت مو

همان طور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، انجام مزوتراپی بعد از کاشت مو، ضروری و مفید است. حال ممکن است به این مسئله فکر کنید که بهترین زمان برای انجام مزوتراپی پس از کاشت مو چه هنگامی است؟ معمولا در روزهای ابتدایی پس از کاشت، پوست سر مراجعه کننده، ملتهب است و انجام مزوتراپی در چنین شرایطی اصلا عاقلانه نیست. طبق بررسی های صورت گرفته و مشاهداتی که تا کنون به دست آمده اند، بهترین زمان برای مزوتراپی، 20 روز بعد از کاشت مو می باشد. البته این 20 روز نیز قطعی نیست. شما باید قبل از انجام مزوتراپی حتما به یک پزشک خوب و متخصص مثل دکتر میعاد مهدوی مراجعه کنید. ایشان با بررسی وضعیت پوست سر، به شما اعلام می کنند که بهتر است مزوتراپی را از چه تاریخی آغاز نمایید.

جهت مشاوره و رزرو نوبت از طریق فرم نوبت دهی آنلاین و یا تلفن های تماس کلینیک زیبایی دکتر میعاد مهدوی در پونک – اسلامشهر  استفاده نمایید.

021-44813133

کلینیک پونک

رزرو نوبت آنلاین

مشاوره و رزرو نوبت

021-56165064

کلینیک اسلامشهر

تاثیر مزوتراپی بعد از کاشت مو

 

تا به کنون در مورد ضرورت انجام مزوتراپی بعد از کاشت مو، به طور کامل توضیح دادیم. ممکن است بسیاری از افراد فکر کنند که این حرف ها فقط شعار است و انجام مزوتراپی هیچ نتیجه ای در پی نخواهد داشت اما این تصور به کلی غلط است. مزوتراپی یک عمل جراحی زیبایی نیست که از آن هراس داشته باشید. مزوتراپی یک عملیات تزریق است که طی آن مواد مفید، مغذی و محرک به پوست سر شما وارد می شوند. به این ترتیب رشد موهای شما بیشتر شده و مقاومت آن ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. شما با انجام مزوتراپی در چند جلسه می توانید رشد و استحکام موهای خود را چند برابر کنید. تمامی مراجعه کنندگان به کلینیک دکتر مهدوی از نتیجه فوق العاده مزوتراپی پس از کاشت مو، شگفت زده شده اند.

 

فواید مزوتراپی پس از کاشت مو چیست؟

 

مزوتراپی بعد از کاشت مو مزایای فوق العاده و منحصر به فردی دارد. از مهم ترین مزایای آن می توان به درمان کامل ریزش مو در زنان و مردان اشاره کرد. ویتامین های فعال و مواد معدنی خاصی که به پوست سر تزریق می شوند، به درمان ریزش مو در زنان و مردان کمک می کنند. بنابراین با انجام مزوتراپی بعد از کاشت، نیازی به نگرانی در مورد ریزش مجدد مو نیست. نکته قابل توجه در مورد مزوتراپی، این است که این عملیات فقط موجب کاهش ریزش نمی شود بلکه تارهای موی شما را نیز قوی تر خواهد کرد. طبق مشاهدات صورت گرفته، تارهای مو بعد از انجام مزوتراپی ضخیم تر شده و رشد موها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

مزوتراپی بعد از کاشت مو روشی غیر تهاجمی و بدون درد است. یعنی هیچ عارضه ای برای شما در پی نخواهد داشت. پس می توانید بدون نگرانی از عوارض احتمالی، این روش را در دستور کار خود قرار دهید. مزوتراپی پس از کاشت، گردش جریان خون در پوست سر شما را افزایش داده و از این طریق با شوره سر نیز مقابله می کند. با این روش سطح PH پوست سر شما تنظیم شده و در نتیجه پوست سر نیز سلامت بیشتری خواهد داشت.

مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی برای متقاضیان کاشت

پس از بررسی ضرورت مزوتراپی بعد از کاشت مو و فواید آن، لازم است بدانید که برای گرفتن نتایج مطلوب باید نکاتی را رعایت کنید. البته این نکات توسط دکتر میعاد مهدوی حتما به شما یادآوری می شوند. برای مثال ایشان توصیه می کنند که پس از درمان التهاب سر بعد از کاشت، موهای خود را با شامپویی ملایم شست و شو دهید و آن ها را کاملا خشک کنید. موقع تزریق نباید هیچ گونه ماده شیمیایی روی پوست سر یا موهای شما باشد. بنابراین در روز تزریق از ژل یا واکس یا ماسک مو به هیچ وجه استفاده نکنید. 

پس از تزریق نیز باید مراقبت هایی را انجام دهید. این مراقبت ها در جهت سلامت و اثر بخشی بیشتر انجام می شوند. برای مثال تا 48 ساعت باید از انجام فعالیت های سنگین، رفتن به سونا و جکوزی، دوش گرفتن و… خودداری کنید. بهتر است تا چند روز پس از تزریق، در معرض تابش مستقیم اشعه آفتاب قرار نگیرید. همچنین تا چند روز از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین، خودداری نمایید. دکتر مهدوی به شما توصیه می کند که روزی بیست تا سی دقیقه به صورت آرام پیاده روی کنید. این پیاده روی باید به گونه ای باشد که به شما فشاری وارد نشود و ضربان قلب شما نیز افزایش پیدا نکند. در صورت رعایت نکات ذکر شده می توانید به راحتی و در مدت زمان کوتاهی دوره نقاهت خود را سپری کنید.

هزینه مزوتراپی بعد از کاشت مو چقدر است؟

یکی از مهم ترین چالش ها برای مراجعه کنندگان، هزینه مزوتراپی بعد از کاشت مو می باشد. باید بدانید که هزینه تزریق یک مقدار ثابت و از پیش تعیین شده نیست. این هزینه به مجموعه ای از عوامل وابسته است که در کنار هم باعث افزایش یا کاهش قیمت مزوتراپی می شوند. در ادامه این عوامل را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • تعداد جلسات مورد نیاز: از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه مزوتراپی بعد از کاشت مو می توان به تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام آن اشاره کرد. هزینه مزوتراپی به ازای هر جلسه از مراجعه کننده گرفته می شود. بنابراین هر چه تعداد جلسات مراجعه شما برای تزریق بیشتر باشد، هزینه نهایی نیز به همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد.
  • برند کوکتل: یکی دیگر از عواملی که روی هزینه نهایی مزوتراپی بعد از کاشت مو تاثیر گذار است، برند کوکتل می باشد. همان طور که پیش تر گفتیم، برندهای مختلفی از کوکتل مزوتراپی در بازار وجود دارند که برخی از آن ها ارزان تر و برخی گران تر هستند. بنابراین هر چه کیفیت کوکتل بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. البته با توجه به نتایج شگفت انگیز، این تفاوت قیمت واقعا ارزش دارد. دکتر مهدوی از برندهای با کیفیت استفاده می کنند تا طی مدت زمان کوتاه تر به نتیجه مطلوب برسید.
  • تجربه و مهارت پزشک: از دیگر ملاک های موثر بر قیمت مزوتراپی پس از کاشت مو می توان به مهارت پزشک و تجهیزات کلینیک اشاره کرد. هر چه مهارت پزشک شما بیشتر باشد، هزینه انجام تزریق نیز بیشتر خواهد بود. مراجعه به یک کلینیک حرفه ای با تجهیزات پیشرفته نیز می تواند روی قیمت نهایی کار موثر باشد.

اهمیت مراجعه به یک پزشک خوب برای مزوتراپی

مزوتراپی بعد از کاشت مو، یک عملیات حساس و ریسک پذیر است. بنابراین برای انجام آن باید حتما به پزشکی متخصص و ماهر مراجعه کنید. بعد از کاشت مو، پوست سر دچار خارش، التهاب و… می شود. مراجعه به یک پزشک کار نابلد و غیر حرفه ای می تواند خطرات زیادی برای شما به همراه داشته باشد. در صورت مراجعه به یک پزشک غیر متخصص حتی ممکن است نتیجه و اثر بخشی کاشت موی شما نیز از بین برود. پس حتما به یک پزشک حرفه ای و متخصص مراجعه نمایید. دکتر میعاد مهدوی یکی از بهترین متخصصات پوست و موی کشور است. ایشان چندین سال است که به صورت تخصصی در زمینه مزوتراپی مو کار می کنند. بنابراین با مراجعه به ایشان می توانید دوره درمان خود را به سلامت طی کنید.

Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
dr.miad mahdavi
dr.miad mahdavi
مقالات: 76